Created with Sketch.

Трьох синів священика з Липецька відправили на 17 років до колонії за спробу виїхати воювати за Україну

04 липня, 10:30

2-й Західний окружний військовий суд призначив від 17 до 17,5 років колонії суворого режиму трьом синам липецького священика Ігоря Ащеулова - 24-річному Іоану, 20-річному Олексію та 19-річному Тимофію.

Про це повідомляє Медуза.

Їх звинуватили у замаху на держзраду через спробу вступити до легіону «Свобода Росії» та виїхати воювати до України. Під час слідства брати Ащеулови своїх планів не заперечували, але заявили, що винними себе не вважають, а свої дії пояснювали незгодою з політикою російської влади і тим, що саме в легіоні «найбільше громадян Росії, які мають бажання звільнити її від цього політичного режиму».

Розгляд справи зайняв два дні.

Братів Ащеулових затримали наприкінці липня 2023 року у лісосмузі у Курській області на кордоні з Україною. На суді підполковник прикордонної служби ФСБ, який брав участь у затриманні, сказав, що брати одразу зізналися у намірі вступити до легіону «Свобода Росії». Пізніше в телефоні старшого з братів Іоана (прикордонники стверджують, що він дав його сам і добровільно) знайшли листування з представником легіону, а також скріншоти та карти з маршрутом.

За версією слідства, яку в суді зачитувало звинувачення, Ащеулови, «будучи противниками політичних рішень президента», знайшли інформацію про легіон «Свобода Росії» в інтернеті, і, зв'язавшись із ним, 5 лютого 2023 року отримали телеграм-бот інструкцію про вступ. 1 липня всі три брати зустрілися в Петербурзі. Двоє молодших, Олексій та Тимофій, жили там і були дорожніми робітниками в компанії «Геометрія». Іоан приїхав із Мінська — там він навчався у магістратурі Академії наук Білорусі та працював молодшим науковим співробітником в Інституті фізики.
Зустрівшись, брати «знищили» свої мобільні телефони і «не пізніше 19 липня» приїхали машиною до Воронежа, взявши з собою «інструмент для демонтажу» прикордонних загороджень, зачитав у суді обвинувач. 24 липня Ащеулови сіли на поїзд до Курська, там дісталися автовокзалу і автобусом доїхали до Рильська. Звідти Іван викликав таксі до села Романове, а потім брати пішли до кордону. Після затримання їх заарештували на десять діб за адміністративною статтею про непокору законній вимогі військовослужбовця, а 3 серпня звинуватили у замаху на держзраду, спробі незаконно перетнути кордон та замах на участь у діяльності терористичної організації.

На суді самі Ащеулови говорити відмовилися. Старший брат Іоан, який виступив від імені всіх трьох, запропонував обвинувачеві зачитати все, що було сказано ними на допитах під час слідства.
Допитали й родичів братів, включаючи їхнього батька — священика Ігоря Ащеулова. Він був переведений до Липецької та Єлецької єпархії у 2004 році, і з того часу кілька разів потрапляв у заголовки новин. У грудні 2014 року комісія у справах неповнолітніх відвідала будинок Ащеулова та забрала дев'ятьох дітей через «відсутність умов для їхнього проживання». Їх відправили до соціально-реабілітаційного центру, але вже за кілька тижнів повернули до родини, переселивши до іншого будинку на час ремонту старого. 17-річна дочка священика Євфросинія розповідала, що чиновники, які приїхали забирати, зрізали дверні петлі, а жінка у формі схопила її за волосся, витягла у двір, повалила на сніг і вдарила кулаком в обличчя, розбивши його до крові.

На суді о. Ігор Ащеулов сказав, що готовий дати характеристику своїм дітям. Він розповів, що «хлопці були слухняні, неконфліктні, приязні, допитливі» і що вони постійно допомагали йому в господарстві, а Іоан, який працював у Мінську, підтримував грошима. Політику, за його словами, він із синами не обговорював.

Читайте також
Світові На благодійний аукціон виставили дві пляшки рідкісного бурбона з підписом Папи Франциска
04 липня, 17:16
Світові У Ватикані схвалили новий чин поховання Римських Пап
04 липня, 17:11
Світові У Ватикані на початку грудня відбудеться відкриття різдвяної ялинки та вертепу
04 липня, 15:08
Світові Папа Франциск учасникам G20: Голод – «непряме вбивство»
04 липня, 16:53