Турецька влада відкрила мечеть у ще одному храмі візантійської епохи

27.12.2021, 14:31
Світові
Турецька влада відкрила мечеть у ще одному храмі візантійської епохи - фото 1
Церква Святої Софії XII століття в турецькій провінції Едірне перетворена на мечеть після закінчення її реставрації.

«Після торішнього відкриття мечеті Святої Софії в Стамбулі ми знову зустрічаємося тут для відкриття мечеті Святої Софії – Енез-і-Шериф», - цитує 26 грудня ФАН керівника Управління у справах релігій Туреччини Алі Ербаша, який виступив на церемонії відкриття релігійної споруди. Про це повідомляє Credo.press.

«Кілька місяців тому ми відвідали балканські країни. Там, де наші очі зустрічають мінарет, наші серця починають тремтіти. Де б ми не бачили мечеть чи мінарет, ми щасливі. Зараз ми знову відкриваємо мечеть Святої Софії в Едірні для богослужінь. Хай благословить її Всемогутній Аллах», - сказав Ербаш.

Примітно, що церемонія відбулася 24 грудня - у день, коли греки зустрічають Різдво за новим стилем.

Церква Святої Софії Айноської - візантійський храм XII століття, який в 1456 був перетворений на мечеть османським султаном Мехмедом II - завойовником Константинополя. Будівля була зруйнована внаслідок землетрусу ще в 1965 році, з релігійною метою вона не використовувалася. Проте через 56 років храм знову став мечеттю після шестирічної реставрації.

Це вже четвертий храм Святої Софії, який був побудований як християнська церква, але потім перетворений на молитовний будинок мусульман після османського завоювання. Інші три об'єкти розташовані в Трабзоні, Ізнік і Стамбулі.

Як відомо, у липні минулого року собор Святої Софії, який був довгі роки музеєм, перетворили на мечеть. Проти планів перетворити музей на молитовний об'єкт виступили політичні та релігійні діячі у Греції, Росії, США та самої Туреччини. Афіни взагалі назвали це рішення відкритою провокацією. ЮНЕСКО також заявило про глибокий жаль у зв'язку зі зміною статусу архітектурної пам'ятки.