Ісламська релігія забороняє жінкам самовиражатися за допомогою одягу. При цьому їхнім канонам відповідає традиційне українське вбрання. Цього року, після того, як відкрили прямий рейс із Саудівської Аравії до Києва, туристки-мусульманки почали активно скуповувати наші етнічні вишиванки та сукні.
Про це пише obozrevatel.com, чия кореспондентка поспілкувалася із представниками львівських магазинів, де продають український національний одяг.
У магазині «Галичанка» консультантка Галина підтвердила популярність українського вбрання серед мусульманок: «Їх найбільше приваблюють сукні. Вони можуть взяти одразу 6-7 нарядів, не приміряючи. Навіть на ціну не дивляться. Тільки питають розмір. Обов'язково має бути довгий одяг білого або яскравого кольору з довгими рукавами. З візерунків найбільше приваблює квітковий. Я чула, що вони ходять у такому одязі лише вдома. Їм забороняють традиції носити на вулиці речі із яскравими елементами».
Артем, консультант магазину «Арт-Лев», також стверджує, що національний одяг України імпонує жінкам, які сповідують іслам: «До нас часто приходять українки, які вийшли заміж за мусульманина і взяли іншу віру. Вони купують одяг для всієї родини (для чоловіка, для себе і дітей) або в подарунок. Частіше обирають бавовняні або лляні сорочки з довгими рукавами, а також із машинною або ручною вишивкою. Якщо це подарунок для єгиптян – беруть сорочки з коротким рукавом. Темні речі взагалі не замовляли жодного разу. Тільки світлі. Також ми іноді поставляємо товар до Арабських Еміратів, тому що у нас замовляють в інтернет-магазині».
Що українки, що мусульманки віддають перевагу традиційному одягу з натуральних тканин (бавовна чи льон): такі речі пропускають повітря і дають тілу дихати, завдяки чому немає дискомфорту.
У бутику «Галерея вишиванок» консультантка Тетяна прокоментувала інформацію про мусульманок так: «Ці дівчата захоплюються натуральним одягом із ручною вишивкою. Адже в таких вбраннях не спекотно, комфортно і немає жорстких контактів із тілом. Машинна вишивка жорсткіша, тому вони вибирають м'якіші вироби. Мусульманки купують довгі сукні або сорочки з довгими рукавами та без декольте. В основному, це одяг монохромних відтінків. Цікаво те, що дівчата, які сповідують іслам, купують вишиванки частіше, ніж українки».
Фасон має бути практичним – не сковувати рухів. Що українки, що мусульманки віддають перевагу традиційному одягу з натуральних тканин (бавовна чи льон): такі речі пропускають повітря і дають тілу дихати, завдяки чому немає дискомфорту. У кожному з етностилів є монохромне вбрання-оверсайз, що покриває ступні та гомілки.
І хоча традиційний український одяг – маркер національної ідентичності – це не заважає мусульманкам оновлювати вишиванками власний гардероб.