Суди в окупованому Криму в 2020 році видали укази про депортацію та примусове переміщення щонайменше 178 осіб, зокрема 105 громадян України, свідчить нова доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН).
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
"У 2020 році суди в Криму видали укази про депортацію та примусове переміщення принаймні 178 осіб, які за російським імміграційним законодавством вважаються іноземцями, зокрема 105 громадян України", - сказала голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільда Богнер на прес-конференції в Києві в четвер.
За її словами, в українських Автономній Республіці Крим та місті Севастополі УВКПЛ і далі фіксувало порушення міжнародних прав у галузі прав людини та міжнародного гуманітарного права й надало рекомендації РФ як державі-окупанту, як це виправити.
Богнер зазначила, що Православна Церква України опинилася під тиском, зокрема через втрату своїх культових споруд у Криму, представники інших віросповідань також опинилися під тиском. Деяким "Свідкам Єгови" висунуто кримінальні обвинувачення в екстремізмі, тривають судові переслідування. "Правоохоронні органи в Криму здійснили щонайменше 19 обшуків у житлових приміщеннях, що належать "Свідкам Єгови", у 2020 році", - зазначила вона.
УВКПЛ також занепокоєне повідомленнями про невідповідні умови тримання під вартою в пенітенціарних установах у Криму, а також у РФ, куди теперішніх та колишніх в'язнів у Криму було депортовано для відбування покарань.
"Ми також висловлюємо занепокоєння у зв'язку з подальшими повідомленнями про тримання під вартою без зв'язків із зовнішнім світом кримських в'язнів, які відбувають покарання в РФ. Тримання під вартою без зв'язків із зовнішнім світом позбавляє ув'язненого будь-яких контактів із зовнішнім світом і неодноразово було визнане формою катувань", - наголосила Богнер.