У 88-річного духівника Патріарха Кирила виявили COVID-19

26.07.2021, 17:25
Світові
У 88-річного духівника Патріарха Кирила виявили COVID-19 - фото 1
Позитивний тест на COVID-19 виявлено у духівника Патріарха Кирила (Гундяєва) схиархимандрита Ілія (Ноздріна).

Про це повідомляє Портал «Credo.Press».

Скасовано всі заплановані поїздки схиархимандрита по Росії, які він здійснював досить активно в умовах суворої самоізоляції Патріарха.

Схиархимандрит Ілія (в миру Олексій Опанасович Ноздрін) народився в 1923 році в селі Становий Колодязь Орловського району в селянській родині.

13 березня 1966 митрополитом Никодимом пострижений в чернецтво з ім'ям Ілій. Пізніше митрополитом Никодимом висвячений в сан єродиякона і єромонаха, служив в храмах Ленінградської єпархії РПЦ МП.

З 1966-го по 1976 рік проживав в Псково-Печерському монастирі. 3 березня 1976 року визначенням Синоду РПЦ МП спрямований нести чернечий послух на Афоні.

У 1989 році був призваний в Росію і направлений в якості духівника в відновлювану Оптину пустель. Настоятелем обителі архимандритом Євлогієм (Смирновим) був пострижений у велику схиму з ім'ям Ілій.

Після Помісного Собору РПЦ МП 2009 призначений духівником свого однокурсника по Ленінградській духовній академії - новообраного Патріарха Кирила. Хто був духівником Кирила до цього - невідомо. Всупереч російської традиції не нагороджувати схимників, 4 квітня 2010 року в кафедральному храмі Христа Спасителя в Москві Патріархом Кирилом був зведений в сан схиархимандрита.