У Бабиному яру добудували меморіальну синагогу

У Бабиному яру добудували меморіальну синагогу - фото 1
Спорудження синагоги, яка за документами записана як “мала архітектурна форма”, розпочалося 25 березня. Конструкцію почали збирати прямо за пам’ятником Менора.

Знімки з місця будівництва зробила редакція Kyiv Media.

Спершу там змонтували металеві конструкції, а тоді їх обшили дошками зі столітнього амбарного дуба. Дах конструкції розгортається, ніби книжка. Стелю синагоги розписали візерунками, а стіни – текстами молитв та вирізьбленими фігурками тварин, якими прикрашали старовинні синагоги на Західній Україні, проте вони були знищені нацистами під час Другої світової війни.

У синагоги є дві стіни. Дах при розгортанні конструкції також розкривається дерев’яна опора. Таким чином помолитися у синанозі можна і з вулиці.

Хоча завершити роботу планувалося до 8 квітня, наразі об’єкт повністю не завершений, проте сюди вже впускають відвідувачів.

У Бабиному яру добудували меморіальну синагогу - фото 70562

Зазначимо, “Меморіальний центр Голокосту бабин Яр” зазначає, що ця синагога є арт-об’єктом, а не повноцінною синагогою. Попри ці заяви, низка єврейських організацій розкритикувала проект та звинуватила авторів у антисемітизмі.

Також говорилося, що на місці встановлення синагоги-МАФу православне кладовище і людські останки. Меморіальний центр найняв для розкопок приватне підприємство “Пам’ять і слава”, яке прозвітувало, що поховань на цьому місці не виявили. Щоправда, знайшли фрагменти людського черепа, але припустили, що їх занесло сюди “у насипному ґрунті разом із будівельним сміттям”.

Нагадаємо, з моменту появи новин про створення меморіальної синагоги довкола проекту розгорівся скандал. Так, у лютому меморіальний благодійний фонд “Бабин Яр” виступив із заявою проти будівництва.

А благодійна організація “Міжнародний меморіальний благодійний фонд “Бабин Яр” звернулась до Окружного адміністративного суду Києва з проханням заборонити будівництво синагоги-МАФу.