У Барселоні після тривалого карантину відчинили легендарний храм Саґрада Фамілія

06.07.2020, 09:18
Світові
Собор Саґрада Фамілія у Барселоні - фото 1
Собор Саґрада Фамілія у Барселоні
Окраса Барселони – храм Саґрада Фамілія відчинив свою двері після трьох із половиною місяців карантину.

Про це інформує "5 канал".

Першими гостями, які увійшли до собору, стали медичні працівники. Разом із ними на відкриття прибув і архієпископ міста. Всі відвідувачі були в масках. На першому етапі роботи Саґрада Фамілія прийматиме лише медиків Барселони, які на передовій боротьби з коронавірусом. А також представників неурядових організацій та бізнесу, які допомагали долати епідемію.
На другому етапі відкриття до храму пускатимуть усіх мешканців міста та туристів. Коли почнеться нова фаза роботи собору, поки не відомо.

Храм спокути Святого Сімейства спроектував видатний зодчий – Антоніо Гауді. Будівництво церкви розпочалося ще у 1882-му й триває досі. Закінчити його планують до 2026-го – коли буде століття смерті знаменитого архітектора. Собор належить до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і входить до десятки найбільш відвідуваних місць світу.

"Я вперше сюди зайшла. Для мене цей візит – символічний подарунок за зусилля й ті години роботи, які ми, лікарі, провели останніми місяцями. Я дуже вдячна за таке визнання нашої праці. Адже нема нічого кращого, ніж відвідати цю видатну пам'ятку", – говорить Вірджинія Мартінез, лікарка.

"Я надзвичайно вдячний, що мене запросили до церкви. Саґрада Фамілія – дивовижна святиня. Це місце миру й спокою, які допомогли нам вистояти у важкі часи. Ми молимося за своїх колег, які на передовій, і дякуємо за їхню віддану працю", – говорить Манель Руідор.

Водночас, понад 200 тисяч людей закрили на карантин у Каталонії. Новий спалах коронавірусу стався у районі Саґрія.
Кількість інфікованих там перевищила 4 тисячі осіб. Осередками поширення недуги стали ферма, де працюють сезонні робітники. Влада обмежила пересування, людей також змусили носити маски в громадських місцях, а збиратися тепер можна у групах до 10 осіб. Зачинені дитячі майданчики.

Робітники, які працюють у карантинній зоні чи поза її межами, повинні показувати дозвіл від роботодавця на пунктах пропуску. За дотриманням правил стежитимуть правоохоронці.

Це вперше Іспанія обмежила свободу пересування після припинення надзвичайного стану 21 червня. Від початку епідемії в Каталонії підтвердили 62 тисячі випадків зараження коронавірусом. Понад 5 із половиною тисяч пацієнтів померли.