У Бердичеві тисячі римо-католиків України та з-за кордону просили у Богородиці миру та єдності для країни

19.07.2021, 10:48
Католики
У Бердичеві тисячі римо-католиків України та з-за кордону просили у Богородиці миру та єдності для країни - фото 1
«Україно, не бійся прийняти Марію» — під таким гаслом 17-18 липня 2021р. відбулася щорічна урочистість Божої Матері Святого Скапулярію в Національному санктуарії у Бердичеві, на Житомирщині.

Джерело: CREDO

Цьогоріч минуло вже 10 років, як санктуарій у Бердичеві став Всеукраїнським святилищем і цим самим — головною святинею РКЦ в Україні. Також цього року католики згадували 20-річчя візиту в Україну святого Папи Івана Павла ІІ. Вони молилися особливо до святого Обручника Діви Марії, з нагоди Року святого Йосифа, що триває в усій Католицькій Церкві.

На свято прибули тисячі прочан — переважно з України та Польщі, а також із Франції, Хорватії, Словенії, Словаччини. В урочистості взяли участь майже всі українські римо-католицькі єпископи, вищі настоятелі чернечих згромаджень, численні священники та богопосвячені особи з України та з-за кордону.

Разом із вірянами молилися представники державної та місцевої влади України, а також представники дипломатичного корпусу.

У Бердичеві тисячі римо-католиків України та з-за кордону просили у Богородиці миру та єдності для країни - фото 75830

У проповіді архиєпископ Мечислав, зокрема, сказав: "Ми тут, щоб наслідувати нашу Небесну Матір і формувати своє християнське життя за Її прикладом. У Всеукраїнському санктуарії дякуємо сьогодні за 30 років відновлення структури нашої Церкви, звершене святим Папою Іваном Павлом ІІ, який своєю молитвою та діями сприяв наближенню кінця тоталітарної системи, що протягом десятиліть нищила Церкву духовно і матеріально. В цьому місці дякуємо йому за відновлення обличчя нашої землі, за 30 років незалежності та державотворення... Тут, у місці, де царює наша Матір, благаймо з усього серця: Маріє, випроси нам мир! Нехай із цього місця Україна почує: мир настане тоді, коли прийде примирення. Нехай єдність буде нашим знаком. Не розділяймося через національність, обряд чи віросповідання... Повертаймося з Бердичева людьми віри, любові та єдності! Нехай ніщо нас не ділить".

У Бердичеві тисячі римо-католиків України та з-за кордону просили у Богородиці миру та єдності для країни - фото 75837

Відпустову Месу для паломників та всіх вірних очолив єпископ-ординарій Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький.

У Бердичеві тисячі римо-католиків України та з-за кордону просили у Богородиці миру та єдності для країни - фото 75831

Наприкінці Меси 18 липня уже традиційно відбулося присвячення України Непорочному Серцю Марії. Акт ввірення зачитав єпископ Віталій Скомаровський. Після цього пролунав духовний гімн України “Боже Великий, Єдиний”.