У Бучацькій єпархії УГКЦ відсвяткували 10-річчя єпископства владики Дмитра Григорака

19 вересня, 10:19
Католики
У Бучацькій єпархії УГКЦ відсвяткували 10-річчя єпископства владики Дмитра Григорака - фото 1
18 вересня 2021 року в межах душпастирського візиту до Бучацької єпархії Патріарх Святослав в Чорткові очолив святкування 10-річчя хіротонії владики Дмитра Григорака, єпарха Бучацького.

Архиєрейська Літургія відбулася у катедральному соборі Святих верховних апостолів Петра і Павла за участю владик УГКЦ, духовенства, монашества та єпархіальної громади з дотримуванням заходів протиепідеміологічної безпеки.

У вітальній грамоті з нагоди ювілею Блаженніший Святослав від імені свого і Синоду єпископів УГКЦ відзначив жертовне і віддане служіння владики Дмитра Григорака Церкві, Україні і Божому людові:

«Святкування Вашого ювілею − велика подія для всіх нас. Разом із Вами заносимо до престолу Всевишнього наші молитви, дякуючи Богові за те, що покликав Вас на дорогу жертовної посвяти Церкві та рідному народові. Ваше служіння як єпископа Бучацького є прикладом доброго пастиря, який кладе душу свою за овець своїх (Ів. 10, 11)».
У проповіді Глава УГКЦ, зокрема, сказав:

«Сьогодні владика Дмитро показав мені найбільше багатство своєї єпархії: перед службою Божою він мене завів у Дім милосердя – до людей зі зранених сімей, дітей з особливими потребами. Повів мене до родин воїнів АТО. А просто за стіною тієї кімнати, де мешкає владика, є Дім старців: я побачив батьків і матерів тих, хто виїхав на Захід; цих людей, які вже майже лежать на смертному лоні, нема кому доглянути… Ці доми – велике багатство нашої Церкви».

Глава Церкви подякував владиці Дмитрові за те, що він гідно здійснював своє єпископське служіння впродовж тих десяти років.

У Бучацькій єпархії УГКЦ відсвяткували 10-річчя єпископства владики Дмитра Григорака - фото 79171

 

«Вглядаючись в образ Божий, викарбуваний у глибині людського серця, будучи свідомим того завдання, яке має як єпископ, він справді зрозумів, що коли ми віримо у доброго Бога, маємо самі чинити добро. «Якщо проповідуємо Боже милосердя – мусимо чинити діла милосердя, маємо робити те, у що віримо», – додав Блаженніший Святослав.