• Головна
  • Новини
  • У Бучацькій єпархії УГКЦ збудують мережу духовних центрів...

У Бучацькій єпархії УГКЦ збудують мережу духовних центрів

23.06.2010, 08:43
У Бучацькій єпархії УГКЦ збудують мережу духовних центрів - фото 1
Наразі на завершальному етапі перебуває процес виділення земельної ділянки площею 1,3714 га для духовного центру у селі Раштівці, що в Гусятинському районі.

exklusiv.gifBuchach.jpgТЕРНОПІЛЬ – Духовні центри для оновлення християнського життя запланували утворити на усій периферії Бучацької єпархії, що займає південну частину Тернопільщини. Наразі на завершальному етапі перебуває процес виділення земельної ділянки площею 1,3714 га для духовного центру у селі Раштівці, що в Гусятинському районі. Відповідне розпорядження підписали в Тернопільській облдержадміністрації і тепер питання розглядатимуть на сесії Гусятинської районної ради, повідомив кореспондент РІСУ Володимир Мороз.

«У Раштівцях буде невеликий монастир, де постійно перебуватимуть 3-4 монахи чи священики. Також буде каплиця. Хочемо робити реколекції як для єпархії загалом, так і для місцевих жителів. Розбудова триватиме приблизно 5 років», –  розповідає апостольський адміністратор Бучацької єпархії УГКЦ отець Дмитро Григорак ЧСВВ.

Наразі біля ділянки, де будуватимуть духовний центр, уже стоїть будинок, що належить Церкві. Цю, колись просто селянську, хату подарувала єпархії власниця – спадкоємниця родини, яку за часів СРСР депортовували у Сибір, зазначає адмінстратор єпархії. Щодо самої діянки, то зараз її використовують як пасовище, повідомила секретар Раштівецької сільради Богдана Бабій.

«Був схід села і люди (жителі села – прим. авт.) підписалися за те, щоб виділити Церкві землю. Також передали приміщення столярної майстерні», – продовжує вона.

Єдині, хто виступає проти утворення у Раштівцях духовного центру – приїжджі язичники-“рідновіри”. Вони мають у селі свій духовний центр, де встановили ідол Перуна. Ця релігійна організація на Тернопіллі незареєстрована, вона – з Києва, повідомив начальник відділу у справах національностей та релігій Тернопільської облдержадміністрації Ігор Кульчицький.

Одначе тільки центром у Раштівцях Церква не обмежиться. Як наголосив апостольський адміністратор Бучацької єпархії, уже найближчим часом у Бучацькій єпархії візьмуться також за будівництво двох духовних центрів у Заліщицькому районі. Також шукають відповідне місце у Підгаєцькому районі.