Created with Sketch.

У буддистів 8 лютого Сагаалган – Новий рік

09.02.2016, 10:40

8 лютого буддисти святкували Сагаалган – Новий рік, який здавна у всіх культурах і традиціях має загальний символічний сенс - позбавлення від проблем і невдач, року що минає, надія на добробут, родючість і процвітання в майбутньому році.

8 лютого буддисти святкували Сагаалган – Новий рік, який здавна у всіх культурах і традиціях має загальний символічний сенс - позбавлення від проблем і невдач, року що минає, надія на добробут, родючість і процвітання в майбутньому році.

У буддійської традиції святкування Нового року припадає на перший весняний молодик за місячним календарем.

За три дні до настання свята в храмах здійснюється особливий молебень, присвячений дхармапалам – десяти божествам Вчення.

За день до Нового року проводиться обряд Дугжууба - церемонія духовного очищення, котрий допомагає перейти з року старого в новий рік, позбувшись від вантажу торішніх бід, гріхів та нещасть.

У день, що безпосередньо передує Новому року, здійснюється окремий молебень богині Шрі-Деві (у Тибеті - Балдэн Лхамо), яка вважається покровителькою столиці Тибету. У храмах протягом всього дня і ночі проходять урочисті служби - хурали.

У перший день року не можна ходити в гості, його треба провести в колі сім'ї, а відвідування родичів і друзів почнеться з другого дня і може тривати до кінця місяця - весь цей "білий місяць" вважається святковим.

Читайте також
Україна і світ Представники ВРЦіРО провели в Брюсселі зустрічі з європейськими депутатами, дипломатами та релігійними діячами
Сьогодні, 16:06
Суспільство У Черкасах християни проведуть велопробіг «Міцна родина - непереможна Україна»
Сьогодні, 15:17
Суспільство Патріарх Кирил назвав Микиту Хрущова "найдурнішим" правителем за всю історію
Сьогодні, 13:52
Католики «Дощ паде. Діти ростуть»: Сьогодні на Суспільному фільм від УКУ про візит Папи Івана Павла ІІ до України
Сьогодні, 13:06