Львівський храм святого Андрія УГКЦ відтепер стає монастирем отців-василіян. Нову обитель було засновано декретом протоархимандрита Василіянського Чину отця Роберта Лисейка ЧСВВ.
Про це повідомляє Духовна велич Львова.
Ченці-душпастирі цієї парафії, що дотепер були закріплені за монастирем святого Онуфрія у Львові, увійдуть до складу новоствореної обителі, а її настоятелем став теперішній адміністратор церкви Андрія о. Роман Шуп’яний ЧСВВ.
«Сьогодні особливий день в історії храму святого Андрія. Відтепер це не лише парафіяльний храм, а й монастир святого Андрія, йдеться у Декреті протоархимандрита», – зазначили у публікації на фейсбук-сторінці Катехитичної школи св. Йосафата, що діє при храмі Андрія.
Відповідно до рішення протоігумена Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні отця Йосифа Кральки ЧСВВ, ігуменом новоствореного монастиря призначений отець Роман Шупʼяний ЧСВВ, дотеперішній адміністратор храму св. Андрія (площа Соборна, 3А).
Таке рішення було прийнято декретом протоархимандрита від 14 квітня 2026 року за Статутом Чину та за згодою Провінційної ради. «Провінційна управа бажає Вам щедрого Божого Благословення, Покрову Божої Матері для Вашого подальшого успішного служіння на славу Божу, добро чернечої спільноти, у якій будете перебувати, а також Провінції та Чину загалом», – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, вітражі храму святого Андрія зазнали пошкоджень через російську атаку 24 березня. Тоді російський дрон влучив в ансамбль Бернардинського монастиря у центрі Львова, до якого входить і будівля храму святого Андрія.