Created with Sketch.

У церкві Спаса на Берестові у Києві представлено унікальний артефакт російського бомбардування 1918 року

20.04.2022, 13:30

У приміщенні давньої пам’ятки представлені оновлені експозиції «Три тисячі років історії. Археологічне дослідження території церкви Спаса на Берестові», «Печерське містечко на планах XVII — першої третини XIX ст.».

У приміщенні давньої пам’ятки представлені оновлені експозиції «Три тисячі років історії. Археологічне дослідження території церкви Спаса на Берестові», «Печерське містечко на планах XVII — першої третини XIX ст.». Про це повідомляє "Вечірній Київ".

Вперше тут демонструється артефакт, виявлений влітку 2017 року, під час реставраційних робіт, у дерев’яних конструкціях даху церкви Спаса на Берестові — стакан від одного з артилерійських снарядів, якими російські загарбники бомбардували Київ у січні 1918 року.

У приміщенні давньої пам’ятки представлені оновлені експозиції. Фото: Києво-Печерська лавра
У приміщенні давньої пам’ятки представлені оновлені експозиції. Фото: Києво-Печерська лавра
У приміщенні давньої пам’ятки представлені оновлені експозиції. Фото: Києво-Печерська лавра

Церква Спаса на Берестові відкрита для відвідування з 10:00 до 16:00. Вихідні дні — понеділок і вівторок (у неділю, 24 квітня, об’єкт не працюватиме).

Вартість вхідного квитка: 100 грн, для школярів, студентів, пенсіонерів — 50 грн.

Вхід для військовослужбовців та учасників територіальної оборони — безкоштовний.

Храм Спаса на Берестові — пам’ятка архітектури XI—XII століття, яка входить до складу Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника і відповідно до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО (з 1990 року).

Українські вчені вважають, що церква Спаса на Берестові (Берестове тоді було місциною на околиці Києва, де розташовувалася одна з княжих резиденцій) була зведена за правління київського князя Володимира Мономаха між 1113 і 1125 роками як головний собор Спасо-Преображенського монастиря.

В інтер’єрі храму збереглися розписи XVII сторіччя, там віднайдені фрагменти фресок XII сторіччя. У 1640—1644 роках зусиллями Київського митрополита Петра Могили будівля церкви, від якої до того часу залишилася тільки західна частина, була відновлена в стилі українського бароко і заново розписана. На початку XIX ст. прибудована триярусна дзвіниця в стилі класицизму.

Читайте також
Культура У різдвяному рекламному ролику Chanel прозвучав «Щедрик»
20 квітня, 11:00
Культура У Софії Київській відкриють виставку невідомих робіт Марії Примаченко та Марії Галушко
20 квітня, 11:30
Культура Мінкульт розкритикував плани КМДА збудувати підземний паркінг на Старокиївській горі
20 квітня, 08:54
Культура У київській синагозі з'явилась інсталяція з понад 1300 "відірваних прозорих пелюсток"
20 квітня, 16:11