У Чечні з почестями поховали терориста, який обезголовив у Франції вчителя

У чеченському селі Шалажи 5 грудня з почестями поховали 18-річного Абдуллаха Анзорова, який у жовтні в передмісті Парижа з криками «Аллаху акбар» відрізав голову 47-річному вчителю історії Самюелю Паті.

Про це повідомляє Бабель.

На похорон Анзорова прийшли близько 200 осіб (рідні та близькі). При цьому охочих було набагато більше, але поліція закрила вʼїзд в село, виставила 65 працівників на околицях і пускала в село тільки тих, хто там прописаний. Особливі заходи безпеки спричинили затори в сусідніх селах.

На церемонії прощання Анзорова несуть загорнутим у зелену тканину. Учасники церемонії постійно вигукують «Аллаху акбар».
Родичі Анзорова привезли тіло вбитого терориста через Туреччину.

16 жовтня в Парижі 18-річний чеченець Абдуллах А. з криками «Аллаху акбар» напав з ножем на 47-річного вчителя історії Самюеля Паті.

Він відрізав йому голову і виклав фото у Twitter. Вчинок він пояснив образою вчителем пророка Мухаммеда. Паті показував дітям в рамках лекції про радикалізм карикатури з журналу Charlie Hebdo.

Президент Макрон пізніше виступив з промовою на тему боротьби з «ісламським сепаратизмом» у країні. Його відразу ж засудили президент Туреччини, який двічі порадив йому «лікувати психіку», і низка інших ісламських лідерів. Рамзан Кадиров назвав Макрона «натхненником тероризму», сказавши, що своїми словами Макрон підштовхує мусульман здійснювати теракти і злочини.

В ісламських країнах спалахнули протести проти Макрона, а журнал Charlie Hebdo випустив номер з карикатурою на президента Туреччини. У відповідь турецька прокуратура почала розслідування через образу лідера.