У Черкасах вшанували пам’ять святого хірурга Луки Войно-Ясенецького, а у Золотоноші – відкрили йому пам’ятник

14.06.2021, 11:03
Культура
У Черкасах вшанували пам’ять святого хірурга Луки Войно-Ясенецького, а у Золотоноші – відкрили йому пам’ятник - фото 1
З нагоди дня пам'яті видатного вченого-медика, теоретика і практика хірургії, багаторічного в'язня сталінських таборів, православного кримського архиєпископа, святого Луки (Войно-Ясенецького), діяльність якого пов'язана з Золотоніщиною та Черкасами, 11 червня відбулися заходи з його вшанування.

Цьогоріч виповнюється 60 років з дня кончини цієї видатної особистості та 100-річчя його священицької хіротонії, тому 2021 рік оголошено роком особливого шанування святителя Луки Кримського, інформує Прочерк.

Початком урочистостей в Черкасах стала Літургія, яку очолив архиєпископ Черкаський і Канівський УПЦ МП Феодосій (Снегирьов). Владиці співслужили вікарні архієреї: єпископ Золотоніський Іоанн та єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній, а також духовенство Черкаської єпархії, повідомляє пресслужба єпархії. Відбувся молебень біля пам’ятника святителю Луці, що встановлений навпроти кафедрального собору.

У Черкасах вшанували пам’ять святого хірурга Луки Войно-Ясенецького, а у Золотоноші – відкрили йому пам’ятник - фото 74016

 

А в Золотоноші цього дня відбулося відкриття та освячення пам’ятника Святителю Луці на території Золотоніської районної лікарні. З нагоди престольного свята храму на честь Святителя Луки, що споруджений на території лікарні, митрополит Черкаський і Чигиринський ПЦУ Іоан у співслужінні митрополита Переяславського та Вишневського Олександра звершив Божественну Літургію.

У Черкасах вшанували пам’ять святого хірурга Луки Войно-Ясенецького, а у Золотоноші – відкрили йому пам’ятник - фото 74013

 

В урочистостях взяли участь меценати, представники обласної та районної влади, військові, керівництво та медперсонал лікарні, численна громада Золотоноші, а також правнучка святителя Луки Тетяна Войно-Ясенецька. Пані Тетяна подарувала для Черкаської єпархії ікону Спасителя, яку завжди возив з собою і молився перед нею святий Лука, а також для храму у Золотоноші – ікону святителя Луки.

У Черкасах вшанували пам’ять святого хірурга Луки Войно-Ясенецького, а у Золотоноші – відкрили йому пам’ятник - фото 74014

 

Споруджувати пам’ятник розпочав відомий Черкаський художник і скульптор, доцент кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького – Іван Васильович Фізер. На жаль, Іван Васильович відійшов у вічність і не встиг завершити проект. Але справу батька завершив його син Іван Іванович Фізер. В рамках урочистого відкриття пам’ятника Іван Іванович Фізер був нагороджений медаллю Святого Архистратига Божого Михаїла.

У Черкасах вшанували пам’ять святого хірурга Луки Войно-Ясенецького, а у Золотоноші – відкрили йому пам’ятник - фото 74015

 

Також із благословення Митрополита Епіфанія нагороджені меценати та благодійники, завдяки яким споруджено пам’ятник Святителю Луці. Зокрема, орденом Святої Рівноапостольної Великої Княгині Ольги нагороджено Тетяну Володимирівну Назаренко, орденом Святителя Миколая Чудотворця — Дмитра Івановича Назаренка, Благословенною Грамотою Митрополита Епіфанія з відзнакою — Галину Іванівну Компанієць та Віталія Григоровича Побиванця.