Колодязь Антонія Печерського у Чернігові, який міг спровокувати міжконфесійне протистояння, відновили мешканці вулиці Гліба Успенського.
За повідомленням ученого секретаря заповідника Сергія Чернякова, тривалий час колодязь, викопаний, за легендою, самим Антонієм Печерським, був засмічений і закритий. Як інформує сайт «Чернігова cтародавнього», наприкінці серпня 2009 року Чернігівська єпархія УПЦ (МП) організувала його розчищення. Проте згодом з'ясували, що єпархія має намір збудувати над криницею ще й каплицю висотою 12 метрів.Керівництво заповідника виступило проти такого задуму, оскільки висока споруда закрила б унікальну пам'ятку архітектури ХІ століття — Іллінську церкву. Окрім того, ніяких дозволів на будівництво на охоронній території в єпархії не було. У зв'язку з цим будівельні роботи були припинені.
Згодом із пропозицією відновити колодязь до заповідника звернулась Чернігівська єпархія УПЦ КП. З метою уникнення міжконфесійного протистояння, керівництво установи запропонувало виконати цю роботу людям, які скаржилися на проблеми з водопостачанням на їхній вулиці і відсутність альтернативного джерела.
Зваживши на рекомендації архітекторів заповідника, чернігівці самі розробили проект відновлення криниці. Весною довкола колодязя встановлять огорожу та викладуть до нього доріжку.