Created with Sketch.

У Чернігові вшанували пам’ять гетьмана України Івана Мазепи

20.03.2021, 11:52

19 березня, напередодні 382-ї річниці від дня народження видатного українця, у Чернігові біля пам’ятника Іванові Мазепі провели меморіальний захід.

Заупокійну літію за гетьманом Іваном Мазепою відслужив отець Роман, настоятель кафедрального собору святої великомучениці Катерини, секретар Чернігівської єпархії Православної Церкви України. Про це повідомляє Чернігівський формат.

Учасники заходу, серед яких були громадські діячі, учні загальноосвітніх шкіл, автор пам’ятника Генадій Єршов, представники культури, творчої і наукової інтелігенції, органів влади, вшанували пам’ять Івана Мазепи покладанням квітів до його пам’ятника.

«У 2009 році в Чернігові було нарешті відкрито цей чудовий пам’ятник. Ми пам’ятаємо, який тоді був спротив і навіть паніка російської п’ятої колони в Україні. У той рік його охороняли не тільки представники силових структур, а також і активісти українських патріотичних громадських об’єднань. Тепер цей етап відновлення пам’яті нашого народу про його героя здолали і рухаємося далі, щоб знали і брали приклад патріотизму від легендарного гетьмана України», — нагадав Сергій Черняков, модератор заходу, вчений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», відкриваючи меморіальний мітинг з нагоди дня народження видатного гетьмана України.

«У Полтаві 17 березня до дня народження славетного Івана Мазепи відбулася презентація виставки «Мазепа. Karl XII. Пётр І. Топ-10 міфів ru.пропаганди». Це новий потужний крок у викритті імперських і радянських міфів про Мазепу, як зрадника, що мав намір віддати Україну на поталу Речі Посполитої та про те, що гетьмана у його виборі не підтримало українське козацтво. Також виставка розвінчує міф про героїчну оборону Полтави навесні-влітку 1709 року та звитяжні перемоги Петра I. Чернігів теж не був в стороні від цього важливого проєкту Українського інституту національної пам’яті та Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви». Відомий дослідник-мазепознавець Сергій Павленко як науковий консультант зробив вагомий внесок у створенні цієї виставки», — повідомив Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області.

Меморіальний захід завершився традиційним виконанням Гімну України.

Читайте також
Православні Митрополит Епіфаній помолився за спокій душ жертв Голодоморів
Сьогодні, 10:27
Православні У Свято-Михайлівському соборі тепер можна побачити копію роздрукованого Томосу
20 березня, 10:55
Православні Предстоятель ПЦУ освятив генератори, дрони та автівки для захисників Батьківщини
20 березня, 12:30
Православні Предстоятель ПЦУ приїхав до Полтави вшанувати пам’ять Паїсія Величковського
20 березня, 10:33