У День мирянина УГКЦ закликала вірних поділитися думками про яку Церкву, єпископів і священників вони мріють

25.06.2020, 15:35
Католики
УГКЦ сьогодні провела онлайн-зустріч до Дня мирянина на тему: «Покликання і місія мирян сьогодні».

Про це повідомив Департамент інформації УГКЦ.

У День мирянина УГКЦ закликала вірних поділитися думками про яку Церкву, єпископів і священників вони мріють - фото 52385

 

Глава УГКЦ під час онлайн-семінару запитав вірян про яку Церкву, про яких єпископів і священників вони мріють і закликав: "Помріймо разом про свою Церкву в нових обставинах. Якою спільнотою віруючих християн ми маємо бути?"

Зустріч відбулася в прямому ефірі «Живого телебачення» і за допомогою програми Zoom.

Участь взяли: Блаженніший Святослав, о. Василь Білаш, голова Комісії УГКЦ у справах мирян, п. Юрій Підлісний, керівник програми «Етика-Політика-Економіка» УКУ, та о. Іван Колтун, парох відпустового центру у с. Страдч, а також лідери мирянських спільнот та рухів УГКЦ.

Предстоятель УГКЦ наголосив на важливості проаналізувати покликання і місію мирянина саме сьогодні. Позаяк ми є свідками цілковитої зміни світу.

За його словами, наше завдання - не піддаватися змінам, а, як християни третього тисячоліття, змінюватися самим. Від того, наскільки ми будемо наслідувати Христа, залежить, яким буде світ. «Особливий дар і покликання мирян – преображати світ, час і культуру, в яких Господь покликав нас до життя», - переконаний він.

Блаженніший Святослав нагадав, що у зв’язку з пандемією довелося перенести сесію Патріаршого Собору, що був запланований на серпень цього року, на тему глобалізації і міграції. На його думку, цим знаком Бог ще більше закликає нас до уважного слухання.

Крім того, у 2020 році завершується стратегія Церкви «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». «Повірте, що ніхто з нас, хто вибудовував душпастирський план, не міг собі уявити, яким буде 2020 рік. Час карантину, коли звичний спосіб збирати разом Церкву, буде радикально змінений. Сьогодні слід задуматися над тим, яку Церкву ми хочемо мати у 2030 році. Перші кроки нашого мріяння про наступні десять років привели нас до такої думки: ми можемо мріяти про Церкву у 2030 році лише з мирянами. Бо ви є адресатами цього душпастирства і головною складовою церковної спільноти», - наголосив Глава Церкви.

Сьогоднішній семінар, переконаний Блаженніший Святослав, є дуже гарною нагодою передусім почути мрії наших вірних про їхню рідну Церкву.

«Я можу засвідчити, що, наприклад в Італії, нашу Церкву заснували, виплекали і збудували наші миряни. Саме жінки, які приїхали працювати, хотіли мати свою Церкву. Вони об’єднувалися в громади. Тепер ми маємо екзархат для українців в Італії», - додав він.

До священників сьогодні звернуся такими словами: «Хто має вуха слухати, нехай слухає, що Дух Святий говорить через мирян».