Created with Sketch.

У Дніпрі відбувся з'їзд нащадків Праведників народів світу

28.09.2021, 13:20

25-26 вересня 2021 року в місті Дніпро в найбільшому в світі єврейському центрі «Менора» вперше в Україні відбувся З'їзд нащадків Праведників народів світу.

За повідомленням ТСН, у заході взяли участь 29 сімей з 11 областей України: приїхали нащадки Праведників з Київської, Житомирської, Івано-Франківської, Запорізької, Одеської, Миколаївської, Харківської, Вінницької, Кіровоградської, Черкаської і Дніпропетровської областей. Всього в З'їзді взяли участь понад 50 нащадків Праведників.

Гості відвідали з екскурсією КДЦ "Менора", а також синагогу "Золота Роза".

З'їзд відкрив рабин Дніпра і регіону Шмуель Камінецький. Рабин розповів, що євреї дуже цінують вчинки Праведників народів світу. Він висловив свою глибоку вдячність Праведникам і їхнім нащадкам. За його словами, за цей вчинок Вс-вишній благословив їх сім'ї на кілька поколінь вперед.

З промовами виступили: Ігор Щупак, кандидат історичних наук, директор Музею "Пам'ять єврейського народу і Голокост в Україні" та Українського інституту вивчення Голокосту "Ткума"; Павло Козленко, директор Одеського музею Голокосту; Тетяна Ковальова, керівник програми "Праведники" в Одеській асоціації євреїв. З доповіддю також виступила президентка-засновниця Харківського музею Голокосту Лариса Воловик. За результатами її роботи після подання документів в Яд ва-Шем понад 50 осіб були визнані Праведниками народів світу.

Були зачитані короткі історії спасіння, які підготували співорганізатори - кандидатки історичних наук Ірина Радченко та Олена Іщенко.

Організатором заходу виступила Об'єднана єврейська громада України за підтримки Єврейської громади Дніпра і особисто рабина Шмуеля Камінецького, а співорганізаторами стали Музей "Пам'ять єврейського народу і Голокост в Україні", Український інститут вивчення Голокосту "Ткума", Одеський музей Голокосту, Одеська асоціація євреїв — в'язнів гетто і нацистських концтаборів, Харківський музей Голокосту. Також на заході були присутні представники міської ради та вчені з Дніпровського національного університету.

 

Нагадаємо, що за даними меморіального комплексу історії Голокосту Яд ва-Шем в Україні станом на 2021 рік визнано 2 673 Праведники народів світу. Всього в світі — 27 921 Праведник з 44 країн.

"Праведник народів світу" — це почесне звання, що присуджується від 1963 року Меморіалом Яд ва-Шем (Єрусалим) від імені Держави Ізраїль тим неєвреїв, які в роки Голокосту ризикували власним життям і життям своїх рідних для порятунку євреїв. Термін походить від поняття з єврейською традицією, яким в іудаїзмі позначають неєвреїв, які дотримуються основних законів, покладених на людство ( "7 Законів синів Ноя").

Читайте також
Держава Історик провів паралель між Голодомором і нинішньою агресивною війною Росії проти України
28 вересня, 11:30
Держава Україна втомлена, але стоїть і вистоїть, - Патріарх УГКЦ у 1000-й день війни
28 вересня, 10:03
Держава На Личаківському кладовищі вшанували пам'ять воїнів Української Галицької Армії
28 вересня, 11:43
Держава У Києві сьогодні відбудуться заходи до роковин трагедії Бабиного Яру
28 вересня, 10:05