«Великій коляді» — 25: у Львові відбувся заключний концерт різдвяного фестивалю

10 січня, 10:39
Культура
«Великій коляді» — 25: у Львові відбувся заключний концерт різдвяного фестивалю - фото 1
У храмі Пресвятої Євхаристії 7 січня 2024 року відбувся заключний концерт ХХV різдвяного фестивалю «Велика коляда». На ювілейному фестивалі були присутні єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ владика Володимир та єпископ-помічник Київської архиєпархії владика Йосиф.

На початку заключного концерту з вітальним словом звернувся владика Володимир:

“Дорога “Велика колядо!” Вітаю Тебе у Львові вже у 25 раз з нагоди срібного ювілею. Щиро дякую владиці Йосифу батьку і засновнику тої доброї справи і багатьом людям, які товаришували нашій Великій коляді, її творили і сьогодні тут зібралися. Дякую душпастиря цього храму, виконавцям, артистам. Дякую слухачам, що ця коляда знайшла свого адресата”, – сказав архиєрей.

«Великій коляді» — 25: у Львові відбувся заключний концерт різдвяного фестивалю_1

У програмі заключного концерту звучали коляди всіх хорів, серед яких дитячі вокальні групи, ансамблі, хори та мішані хори: вокальна група “Чорнобривці” ЛМЦ “Веселі черевички”, студентський хор “Евфонія”, заслужена хорова капела України “Боян”, чоловічий народний ансамбль “Конкордіум” та інші.

Серед гостей вокальні колективи з багатостраждальних міст Одеси та Охтирки.

Також до учасників звернувся засновник фестивалю, єпископ-помічник Київської архиєпархії владика Йосиф Мілян.

“Цей фестиваль — це продовження звістування ангела на вифлеємських полях”, – підкреслив владика Йосиф.

Архиєрей поділився, що його головною мотивацією створення коляди в домініканському соборі — була радість.

“Коляда — це щось більше. Це з глибини душі, від серця. З віри. З радості, що ти з Богом і Бог з тобою. Не стратьмо у нашій коляді духа Божого, бо радіємо воплоченням Божого Сина. Це мотивація, щоб голосно і радісно колядувати, бо Бог предвісний нам народився…” – додав владика Йосиф Мілян.

«Великій коляді» — 25: у Львові відбувся заключний концерт різдвяного фестивалю - фото 127863

Довідка: Свою історію різдвяний фестиваль «ВЕЛИКА КОЛЯДА» веде з ювілейного 2000 року від Різдва Христового. 22 січня у храмі Пресвятої Євхаристії спільно колядували хор національної і духовної пісні «Вірли» (художній керівник – Роман Борецький), Галицький камерний хор «Євшан» під орудою Богдана Генгала, ансамбль бандуристок «Чарівні струни» (художній керівник – Ірина Содомора), Молодіжний хор «Soli Deo» (мистецький керівник – Ірина Мельник). Після завершення дійства Коляда линула на площу перед храмом і творила різдвяну містерію зі свічечок у кучугурах снігу, запашного гарячого вина, в’язанок бубликів і пряників біля ватри…Серед колядників був ідейний натхненник фестивалю – настоятель храму Пресвятої Євхаристії і голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ о. Йосиф Мілян (сьогодні – єпископ-помічник Київський). З легкої руки отця Йосифа налагоджувалася співпраця з владними структурами міста і області, з художниками, видавцями і журналістами, розширювалася географічна мапа учасників фестивалю, щоразу змінювалася форма його проведення.