Created with Sketch.

У головному католицькому храмі Нью-Йорка молились за жертв Голодомору

24 листопада, 06:55

У соборі Святого Патрика - головному храмі католиків Нью-Йорка - 24 листопада єпископи та священики УГКЦ та УПЦ США провели спільну екуменічну панахиду за жертв Голодомору в Україні. На молитву прийшли сотні людей.

Екуменічну молитву очолили митрополит Борис Ґудзяк, архиєпископ Філадельфійський; єпископ Павло Хомницький, єпарх Стемфорда; єпископ Богдан Данило, єпархія святого Йосафата в Пармі; єпископ Кен Новаковський, єпархія Святої Родини в Лондоні; єпископ Степан Сус, куріальний єпископ УГКЦ та голова Пасторально-міграційного департаменту УГКЦ; митрополит Антоній Щерба, предстоятель УПЦ США; архиєпископ Данієл Зелінський, голова консисторії УПЦ США.

Архиєписикоп і митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк у промові під час панахиди сказав:

"Дев'яносто один рік тому на найродючішій землі світу мільйони людей були змушені померти від голоду. Сьогодні ми вшановуємо геноцид, Голодомор, навіть коли проти України та її народу відбувається нова геноцидна війна. Вшановуємо жертв Голодомору та тих, хто потерпає від нинішньої агресії. Ми молимося за тих, хто в минулому і за тих, хто страждає в теперішньому, щоб було майбутнє.

Дякуємо Богу, що Україна досі стоїть. Путін думав, що це займе три дні. Міжнародні спостерігачі та лідери прогнозували, що Україна може витримати максимум три тижні. А ще сьогодні післягеноцидна Україна бореться за запобігання черговому геноциду.

Дякуємо Богові за чудодійну стійкість маленької країни, яка стоїть як Давид проти Голіафа. Ми збираємося разом молитися, бо маємо віру в Божу любов і Його провидіння. Наші Церкви, колись переслідувані та заперечені, живі - стоять з народом, з солдатами на фронті та з біженцями".

Він також подякував кардиналу Тімоті Долану за те, що ця молитва щороку відбувається в соборі. Архиєпископ закликав до єдності, зазначивши: "Коли ми разом, ми стаємо стійкіші. Сьогодні молимося за тих, хто постраждав у минулому, і за тих, хто страждає сьогодні, щоб було майбутнє. Незмінною є наша надія".

Митрополит Борис подякував американцям за їхню підтримку України: "Ми глибоко вдячні цій великій країні та цій великій землі".

Постпред України при ООН Сергій Кислиця провів паралель між вшануванням пам'яті жертв Голодомору та нинішніми жертвами війни, оскільки джерело цього зла "розташоване за тією самою адресою - Кремль, Москва, Росія".

За його словами, нинішня агресія проти України продовжує довготривалу російську імперіалістичну спадщину.

"Голод залишається для них зброєю, яка цього разу використовується не лише проти України, а й проти найбільш вразливих народів по всьому світу", - констатував він та нагадав про обстріли українських портів і спроби РФ заблокувати експорт зерна.

Він нагадав, що у 2022 році Україна започаткувала гуманітарну ініціативу «Зерно з України», яка вже допомогла 8 млн людей у 12 країнах з гострою продовольчою потребою.

За словами Кислиці, Путін, який погрожує ядерною зброєю, має відчути ціну своїх божевільних амбіцій, а Росію необхідно примусити до справжнього миру.

Він наголосив, що українська дипломатія продовжує працювати над міжнародним визнанням Голодомору як геноциду нашого народу. «Ми не повинні допустити, щоб безкарність знову взяла гору, як це сталося з організаторами Великого Голоду», - зазначив він.

Українську Православну Церкву США на молитві представили архиєпископ і митрополит Антоній (Щерба) та архиєпископ Памфільський владика Даниїл (Зелінський).

Митрополит Антоній висловив сподівання, що від сьогоднішнього дня Господь почує всі молитви не лише за тих, хто загинув 92 роки тому, а й за тих, хто сьогодні страждає в Україні від чергового геноциду.

"Наші молитви дуже важливі для народу України. Ми не можемо молитися тільки в неділю в листопаді, ми повинні молитися кожного дня, щоб Господь зміцнив наших братів і сестер, коли вони стикаються з цією боротьбою, і зустрічають новий день, не знаючи, що це для них — життя чи смерть. Моліться за Україну. Слава Україні!", - промовив очільник УПЦ США.

На молитві була присутня Надія Северин, яка пережила Голодомор. У липні цього року українка відзначила своє 100-річчя.

Панахиду супроводжував український хор в Нью-Йорку "Думка" під керівництвом диригента Василя Гречинського.

(Світлини Мар'яни Карапінки)

Читайте також
Україна і світ Пластуни влаштували вертеп у представництві України в Раді Європи
24 листопада, 12:30
Україна і світ У Відні відбувся благодійний концерт «Староукраїнське Різдво»
24 листопада, 12:40
Україна і світ Відійшов до вічності академік Леонід Рудницький
24 листопада, 09:43
Україна і світ Священик УГКЦ відзначений престижною премією в Італії
24 листопада, 10:40