12 листопада Блаженніший Святослав і кардинал Шенборн, Архиєпископ Відня, Ординарій для католиків візантійського обряду в Австрії, очолили Божественну Літургію в головній католицькій святині Австрії – соборі Святого Стефана.
12 листопада Блаженніший Святослав і кардинал Шенборн, Архиєпископ Відня, Ординарій для католиків візантійського обряду в Австрії, очолили Божественну Літургію в головній католицькій святині Австрії – соборі Святого Стефана. Це Богослужіння стало завершальною подією у відзначенні 100-річного ювілею з часу перенесення мощів св. Йосафата (Кунцевича) до Відня.
Священнослужителі та вірні об‘єдналися спільною молитвою-проханням до Господа про спокій і мир у світі. «Ми молимося за мир у Сирії та за мир в Україні, де сьогодні, як і сто років тому, проливається кров», - сказав у своїй проповіді Предстоятель УГКЦ.
Глава Української Греко-Католицької Церкви нагадав, що кардинал Шенборн був папським легатом в Україні в грудні 2014 року. «Ми тоді разом молилися за мир і були наживо (через телеміст) пов‘язані з містами на Сході України, де було чути постріли, - продовжив Блаженніший Святослав. - Кардинал потім звернувся до українського народу такими словами: “Ви не лише маєте обов’язок захищати свою країну, а це є ваше право захищати її”. Спасибі папському делегату за ці слова».
Як зазначив Патріарх, Літургія візантійського обряду в соборі Святого Стефана відправляється з ініціативи самого кардинала. «Це означає, що Греко-Католицька і Римо-Католицька Церква йдуть одним шляхом, - наголосив Блаженніший Святослав. - Ісус хоче одної Церква. І це Католицька Церква, яка є вселенською».
Предстоятель УГКЦ подякував Архиєпископові Відня за його служіння як Ординарія для вірних візантійського обряду в Австрії. За словами Блаженнішого Святослава, він ще раз переконався, яким квітучим є життя греко-католиків в Австрії під патронатом кардинала Шенборна.
Наприкінці кардинал звернувся до духовенства та громади: «Ця Божественна Літургія, яка сьогодні служилася тут, у катедрі Святого Стефана, дозволила нам усім досвідчити присутність живого Христа, що Він є посеред нас. Це центр нашої віри, і це особливе пережиття дає нам запевнення, що мир є посеред нас, але одночасно ми молимося за мир земний». Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.