В австрійському місті Інсбрук 26 травня відбулося посвячення нового іконостасу в каплиці Святих Володимира і Ольги УГКЦ. Церемонію освячення здійснив єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії Петро Лоза.
В австрійському місті Інсбрук 26 травня відбулося посвячення нового іконостасу в каплиці Святих Володимира і Ольги УГКЦ. Церемонію освячення здійснив єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії Петро Лоза.
Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
В урочистості також взяли участь генеральний вікарій для вірних Східних Католицьких Церков в Австрії протосинкел о. Юрій Коласа, ректор Єзуїтського колегіуму "Канізіанум" о. Андреас Шерман, душпастир для католиків візантійського обряду в землі Тироль о. Володимир Волошин та інші.
Столиця землі Тироль, «альпійське серце Австрії» – місто Інсбрук має особливе значення для українців. Адже впродовж 120 років тут, на теологічному факультеті Інсбруцького університету, традиційно навчаються кращі студенти-богослови з України. Для них була заснована й греко-католицька каплиця, що з часом стала головним центром українства в Тиролі. Нещодавно з ініціативи громади та її душпастиря о. Володимира Волошина тут постав новий унікальний, модерний іконостас.
Кована металева конструкція іконостаса – нагадування про те, що саме Інсбрук став тим «горнилом», у якому остаточно сформувався, викувався світогляд таких провідників Церкви і нації як Климентій Шептицький, Андрій Іщак, Никита Будка, Яким Сеньківський, Йосиф Сліпий, Мирослав Любачівський…
Автор ковальських робіт – Мар’ян Калічак, магістр мистецтвознавства та художник-коваль із Дрогобича, задумав та виконав цілу конструкцію іконостаса в українському етнічному стилі, використовуючи давні ковальські техніки. Витончені, легкі та прості елементи кованого каркаса підкреслюють найголовнішу частину однорядного іконостасу – ікони, написані художником Борисом Іванівим, керівником відділу реставрації живопису Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша. Згідно із задумом митця, ікони поєднали традицію українського бароко та сучасного мистецтва
Як зазначає представник прес-служби Ординаріату для вірних Східних Католицьких Церков в Австрії Лідія Мельник, у багатій кольоровій палітрі написані чотири ікони намісного чину: Богородиці, Ісуса Христа, св. Володимира і Ольги.
«З-поміж них особливо цікавою є ікона св. Володимира, — зазначає Мельник, — прототипом для якої художнику послужив герой нашого часу – відомий на весь світ український співак Василь Сліпак, котрий поклав своє життя за визволення України, загинувши від ворожої кулі під Дебальцевим 29 червня 2016 року. Глибоко символічними є й зображення чотирьох євангелистів на Царських вратах, прообразами для яких стали чотири найвидатніших випускники-українці богословського факультету Інсбруцького університету: блаженні мученики єпископ Никита Будка, архимандрит Климентій Шептицький, отець Андрій Іщак і єромонах василіанин Яким Сеньківський».
Урочисте відкриття іконостасу відбулося в рамках святкування 120-річчя приїзду українських студентів-богословів та створення української громади Інсбрука. Кульмінаційні моменти відзначення знаменної дати за участі Блаженнішого Святослава, Глави Української Греко-Католицької Церкви, заплановані на листопад цього року.