У Харкові презентували твори церковного діяча та письменника Петра Скарги

29.07.2021, 13:28
Культура
Владика Ігор (Ісіченко) - фото 1
Владика Ігор (Ісіченко)
28 липня в Свято-Дмитрівському катехитично-пастирському центрі міста Харкова відбулася презентація першого видання творів о. Петра Скарги українською мовою. Воно вийшло в межах авторського проекту архиєпископа Ігоря Ісіченка, що реалізується видавництвом «Акта». Книга «Про єдність Церкви Божої: Полемічні твори» включає оригінальні тексти й переклади трактатів «Про єдність Церкви Божої», «Берестейський синод», «Захист Берестейського синоду», здійснені викладачем Українського Католицького Університету Ростиславом Параньком.

Переклад здійснено завдяки фінансовій допомозі української спільноти «Товариства Ісусового». До книги увійшли також монографічне дослідження архиєпископа Ігоря «Рушій української Реформи» і його ж коментарі, повідоимляє сайт Харківського екзархату УГКЦ.

У презентації книги взяв участь владика Василій, Екзарх Харківський УГКЦ, який нагадав про відзначення цього року 325-річчя Берестейської унії й подякував архиєпископові Ігореві та видавництву «Акта» за публікацію джерельних текстів, надзвичайно важливих для розуміння унійних процесів наприкінці XVI століття.

Владика Василій (Тучапець) - фото 76419
Владика Василій (Тучапець)

 

Модерувала презентацію провідний науковий співробітник Харківського літературного музею Тетяна Пилипчук. Настоятель монастиря домініканців о. Маріуш Возняк запропонував присутнім презентацію про Петра Скаргу як церковного діяча і письменника, фактичного зачинателя міжконфесійної полеміки. Літературознавці говорили про здатність цієї книги донести найбільш резонансні полемічні твори до сучасного читача.

Архиєпископ Ігор, відповідаючи на численні питання, вказав на необхідність деконструкції давніх міфів, що стоять на перешкоді розумінню природи української національної культури та її розвиткові. Міф про підступних єзуїтів, які прагнули духовно поневолити український народ і підпорядкувати його Ватиканові, насаджуваний протягом кількох сторіч, є, за словами владики, насправді одним із елементів гібридної війни, покликаної протиставити Україну християнському Заходові й перетворити її на маріонетку московських геополітичних проектів.

Владика Ігор подякував за високопрофесійну працю Денисові Ткаченку, головному редакторові видавництва «Акта», з вдячністю згадав отців-єзуїтів Андрія Зелінського і Олексія Бределєва, які оцінили потребу книги й подбали про фінансування перекладу.

Придбати книгу о. Петра Скарги «Про єдність Божої Церкви: Полемічні твори» (Харків: Акта, 2021. 804 с.) можназ 3 серпня 2021 р. за адресою: https://acta-publisher.business.site/