У головному храмі збройних сил Росії буде фреска з зображенням сюжету «повернення Криму». Про це стало відомо під час закладки наріжного каменю храму, яка відбувся19 вересня за участю Путіна, повідомляє Церкваріум з посиланням на російські ЗМІ..
У головному храмі збройних сил Росії буде фреска з зображенням сюжету «повернення Криму». Про це стало відомо під час закладання наріжного каменя храму, яке відбулося 19 вересня за участю Путіна, повідомляє Церкваріум з посиланням на російські ЗМІ.
Новий храм зведуть у підмосковному парку культури і відпочинку «Патріот». Будівля буде вельми масивною: висота центрального куполу – 27 метрів, інтер'єр та екстер'єр з міді, чавунне покриття підлоги, скляний дах. Поруч буде дзвіниця заввишки 75 метрів. Все це буде виконано в темно-зеленому, камуфляжному кольорі. Храм обіцяють збудувати за 2 роки. Архітектори та мистецтвознавці нарікають, що пам'ятники культури десятками років не можуть реконструювати, а храм для військових зводять «стаханівськими» темпами.
Однак найцікавіше буде у внутрішньому оздобленні храму. Західну його частину, в якій зазвичай розташований вхід, прикрашатимуть фрески, присвячені учасникам збройних конфліктів, в яких брали участь СРСР і Росія після Другої світової війни: Корея, В'єтнам, Ангола, Афганістан, Югославія, Придністров'я, Чечня, війна в Грузії, анексія Криму, Сирія. На ескізах майбутнього розпису зображені солдати, що йдуть в атаку, а над ними фраза «Світло Христове просвітлює всіх...».
На заході також був присутній і Патріарх Кирило. Він відслужив молебень і заявив, що «сьогодні закладений храм в честь нашої перемоги...» Глава наднаціональної РПЦ, яка за його власним твердженням не є Церквою тільки Росії, не уточнив яку перемогу він мав на увазі.
Серед іншого патріарх Кирило зазначив, що молиться за «новопреставлених синів Божих, в Сирії убієнних» – мова йде про російських військових, літак з якими був збитий сирійською ракетою 17 вересня. Показово, що в інших масових випадках загибелі російських військових (ПВК Вагнера в Сирії або на Донбасі), присутність яких заперечував Кремль, Патріарх Кирило не здійснював публічних молитов.