У суботу, 28 жовтня, у Катарі вперше звершили Літургію українською мовою. Її в католицькій церкві Діви Марії Вервиці в м. Доха відслужив о. Любомир Филипчак, священик УГКЦ, який душпастирює в Об’єднаних Арабських Еміратах.
Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Богослужіння відбулося із благословення апостольського вікарія Північної Аравії владики Альдо Беральді. Присутні мали можливість приступити до Святих Таїнств Сповіді та Причастя.
Як розповів у коментарі для Департаменту інформації о. Любомир, у державі Катар проживає близько півтори тисячі українців, більшість з яких походить із Центральної і Західної України. У Божественній Літургії взяло участь близько 25 людей.
«Ініціативу виявила українська громада, дізнавшись, що в сусідній державі ОАЕ перебуває і служить на постійній основі український священник. Ще з кінця травня представник української громади Олександр контактував зі мною, щоб молитися Літургію рідною мовою. Позаяк у цій країні ніколи не було можливості українському священикові служити для українців, наша громада чекала душпастиря з нетерпінням», — розповів о. Любомир.
За словами священника, можливість зародження душпастирства в Катарі дуже актуальна, проте є труднощі для священнослужителя перебувати на постійній основі, оскільки AVONA (Апостольський вікаріат Північної Аравії / Apostolic Vicarate of Northern Arabia) має потребу у священниках, які б могли служити не тільки українською, а й іншими європейськими мовами, особливо англійською. У цій країні є лише одна Католицька Церква, у якій моляться вірні з 20 різних мовних спільнот.
«Оскільки я належу, — каже о. Любомир, — до Південного вікаріату (AVOSA — Апостольський вікаріат Південної Аравії / Apostolic Vicarate of Southern Arabia) і служу для різних мовних спільнот, як-от англійська, італійська, польська й українська, можливості їздити щомісяця не маю. На цей момент можу відвідувати українську громаду в Катарі час до часу на церковні свята, коли менше заангажований на парафії, на яку призначений».
Після першої Божественної Літургії 28 жовтня відбулося знайомство з місцевими священиками, а з тим відбувся і важливий старт для душпастирства українців.
«Священники готові допомагати і підтримувати нашу громаду й ініціативу молитися та бути частиною церковної спільноти», — переконаний о. Любомир.