У місті Далі на південному заході Китаю знайшли буддійський храмовий комплекс, що відноситься до королівства Наньчжао, рабовласницького суспільства часів династії Тан (618−907 рр. до н.е.).
Написи припускають, що в храмі могли перебувати останки членів королівського двору Наньчжао, розповіли вчені з дослідницького інституту культурних реліквій та археології в провінції Юньнань, інформує НВ.
Був виявлений комплекс з 14 фундаментами для будівель, 63 кам’яними стінами і 23 ровами. За словами Чжу Чжунхуа, дослідника, який очолює археологічний проект, було виявлено понад 40 тонн плитки і більше 17 300 інших реліквій, включаючи кераміку.
Археологи провели розкопки на ділянці площею 6000 квадратних метрів, в 600 метрах на південь від Тайхе. Тайхе був першою столицею режиму Наньчжао після того, як етнічний глава племені бай об'єднав шість племен регіону Ерхан.
У комплексі дослідники виявили плитку з написом «Будда шаріра, закріплена урядом», що вказує на те, що буддійські реліквії королівського двору Наньчжао, ймовірно, зберігалися всередині храму. Таким чином, комплекс вважається одним з основних релігійних об'єктів Тайхе.
«Шаріра» — це загальний термін, що має кілька значень, але зазвичай він використовується для опису останків тіла після буддійської кремації. Часто кажуть, що останки буддійських майстрів містять кристалічні намиста або перлинні предмети.
У східній частині пам’ятника були також виявлені печі для випалювання цегли і плитки з великою кількістю цвяхів і обпалювального посуду, а також були виявлені дефектні глазуровані керамічні вироби.
За даними інституту, розкопки допомагають виявити особливості планування храмів, побудованих під час режиму Наньчжао, статус виробництва печей і похоронні звичаї королівської сім'ї.