Відтепер побачити Десятинну церкву на вулиці Володимирській в Києві біля Національного музею історії України можна у доповненій реальності за допомогою свого смартфона.
Фундамент Десятинної церкви знаходяться на Володимирській вулиці у Києві. Ця культурна памʼятка української історії була знищена двічі — під час монгольського штурму Києва 1240 року та в 1928 році комуністичною владою.
Однак завдяки організації єМузей та її засновнику Дмитру Матяшу, біля Національного музею історії України встановили новий інформаційний стенд.
Зісканувавши QR-код на стенді своїм смартфоном, всі охочі зможуть прочитати та почути цікаву інформацію про церкву, а також побачити та навіть доторкнутися до Десятинної церкви у доповненій реальності.
Також команда єМузею створила 3D-копії трьох хрестів, які нині зберігаються в Національному музеї історії. Ці хрести були знайдені під час археологічних розкопок на місці Десятинної церкви.
— Створити щось, чого не існує в реальності — завжди складна задача. Ми вдячні за допомогу Миколі Мазуренку, який створив модель церкви за історичними схемами та планами в 3D, в цьому йому допомагав археолог Віталій Козюба. Національний музей історії України також надав свої тривимірні моделі, що були розроблені Володимиром Колибенком та Ольгою Кирилюк.
Тож можемо впевнено сказати: ми відтворили церкву в її автентичному вигляді, вона відповідає історичній дійсності, — розповів Дмитро.
Ініціатор також додав, що нині вбачає свою місію у зберіганні спадщини України, популяризації нашої культури у світі. Адже, наголосив Дмитро Матяш, вороги хочуть знищити нас не лише фізично, а і як носіїв певної культури.