У столиці "полікували" липу Петра Могили - одне з найстаріших дерев Києва. За даними науковців, йому понад 400 років. За легендою, цю липу посадив київський митрополит і засновник Києво-Могилянського колегіуму Петро Могила ще 1635 року.
Висота - 10 метрів. Обхват стовбура - 5. Щодо віку дерева, є кілька версій. Згідно з першою, липі 400 років і посадив її Петро Могила на честь відкриття нового храму на руїнах Десятинної церкви. За іншою ж версією, цій липі аж 800 років, і вона росла ще біля справжньої Десятинної церкви. Про це інформує сайт "Подробности".
Ігор Сінгер, біолог-дослідник стверджує: "Це доволі стара липа, у якої є ознаки звичайної деструкції. Не буває літньої людини без хвороб, як і немає літнього дерева без хвороб. Та окрім вікових проблем, дерево потерпало ще й від неналежного догляду. Приміром, раніше його "лікували" методом так званого бетонування та підперли балкою. "Мы хотели, как лучше - а вышло, как всегда", - це стосовно цієї опори. Фізично ця опора - вона не потрібна, але її вже встановили, вона вже вросла і зараз видалення цієї опори нанесе значно більшу шкоду, ніж її залишення".
Регулярно доглядати за липою почали з 2018 року. Щороку дерево ретельно обстежують, проводять профілактику та лікують. Сьогодні розпочали двоетапну процедуру.
"Це просто пневмообробка порожнини, видування звідки сміття, щоб там не утворювалося знову гниття. Другий етап, коли розмерзається земля, будуть зроблені роботи з кореневою системою - це буде так звана апаратно примусова аерація системи, внесення туди хімічних меліорантів, - це людською мовою "добрива"", - сказав Ігор Сінгер.
Олексій Король, генеральний директор КО "Київзеленбуд" вважає: "Дуже важливо для таких дерев, пам'яток природи, це постійний моніторинг їхнього стану і заходи щодо покращення цього стану, тому що не можна допустити того, аби якісь гнійні процеси, шкідники, привели до того, що це дерево всохне і буде знищене, бо це є така важлива для нас пам'ятка".
Берегти стародавню липу просять і жителів столиці - не в'язати на ній стрічки з бажаннями. Така традиція радше шкодить дереву, аніж сприяє здійсненню мрій.