У Києві відбувся прем’єрний показ історично-документального фільму «Реформація. 500 років потому». Це третя, заключна серія проекту, який розповідає про Реформаційні процеси в Європі та Україні. Фільм відзнятий луцькою продакшн-студією «Правда PRO».
У Києві відбувся прем’єрний показ історично-документального фільму «Реформація. 500 років потому». Це третя, заключна серія проекту, який розповідає про Реформаційні процеси в Європі та Україні. Фільм відзнятий луцькою продакшн-студією «Правда PRO».
В двох перших серіях автори розповідають, що саме Реформація стала рушієм для розвитку Європи, а також спонукала людей здобувати освіту, читати Біблію та самостійно аналізувати.
У третій серії глядачам розкривають, як протестантизм зародився в Україні. І хоча багато-хто вважає його новітнім «американським» напрямком, автори фільму дослідили, що насправді реформаційні ідеї проникли в Україну з Європи ще у 16 столітті. А першими протестантами на тогочасних теренах України були магнати Великого Князівства Литовського.
«Це перший фільм про українську реформацію від 16 століття до сучасності. Перед нами стояла непроста задача: по крупинках зібрати історію, спостерегти логіку та взаємозв’язок певних подій, побачити загальну картину. Об’їхавши практично половину Європи та значну частину України, ми були здивовані, побачивши велич минулого нашої країни. Є багато таємничих та маловідомих куточків, які варто відвідати кожному туристу. Ми маємо величезне історичне багатство, яке, на жаль, не вміємо цінувати», — підсумував режисер проекту Сергій Шараєвський.
Також стрічка розповідає і про другу хвилю реформації в Україні. Фільм дає відповіді на низку важливих гострих питань: зокрема, чому в Україні не вкорінилася перша хвиля реформації та чому 500 років тому нашій державі не вдалося перейняти європейську практику розвитку економічної, соціальної та культурної сфер.
Зйомки «Реформація. 500 років потому» велися у 10-ти європейських країнах, а також у таких історичних місцях України, як Львів, Ужгород, Луцьк, Острог та інші. Кінокоманда працювала в провідних європейських та українських музеях та університетах, спілкувалася зі спеціалістами у галузях історії, теології та філософії.
На презентації фільму виступили відомі музичні гурти та виконавці, а також професор інституту філософії ім. Г. Сковороди Людмила Филипович, та доктор філософських наук Роман Соловій.
Слова подяки авторам фільму висловли голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький та секретар РНБО Олександр Турчинов.
Автор та продюсер фільму Олександр Дубовий зазначив: «Ми не могли не зняти цей фільм, тому що 500-річчя Реформації — це був виклик для усіх нас. Ми хотіли зробити свій внесок у цю історичну подію, а також розповісти те, про що раніше майже не говорили. Впевнений, нам це вдалося.»
Фільм знято за підтримки Міністерства культури України та Міністерства Закордонних справ України. Вже за кілька днів фільму буде доступний глядачам у мережі YouTube.