У Києві презентують книгу до 30-річчя Патріаршого служіння Варфоломія

У Києві презентують книгу до 30-річчя Патріаршого служіння Варфоломія - фото 1
У середу, 18 серпня, відбудеться презентація книги “Варфоломій І: 30 років Патріаршого служіння в контексті України”.

Захід, що відбудеться у стилобатній (нижній) частині Андріївської церкви о 14:00, організують місія “Ставропігія Вселенського Патріархату в Україні” та Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира, інформує ДФУ.

Видання присвячене подвійному 30-річчю: Незалежності України та Патріаршого служіння людини, чиї піклування про єдність Православ’я, відповідальність, принциповість та наполегливість допомогли нашому народу здобути Помісну Православну Церкву України.

Колектив упорядників публіцистичного видання очолили Екзарх Вселенського Патріарха в Україні єпископ Команський Михаїл (Аніщенко) та митрополит Переяславський і Вишневський Православної Церкви України Олександр (Драбинко).

Укладачі книги використали маловідомі в Україні греко- та англомовні джерела, архівні матеріали, щоб розповісти читачам про новітню історію взаємовідносин між Києвом та Константинополем, показати велич постаті Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія І та пробудити інтерес до історії розвитку Православ’я в Україні.

Варфоломій І — 270-й і чинний архиєпископ Константинополя та Вселенський Патріарх з 2 листопада 1991 року. Відповідно до його титулу, він є primus inter pares у Східній Православній Церкві та як духовний лідер східних православних християн у всьому світі.