• Головна
  • Новини
  • У Києві розпочався національний форум на захист релігійної свободи і діалогу...

У Києві розпочався національний форум на захист релігійної свободи і діалогу

08.12.2015, 11:15
У Києві розпочався національний форум на захист релігійної свободи і діалогу - фото 1
Релігійна свобода і стабільність в Україні важливі для світової громадськості, — таку думку висловив на відкритті «Національної зустрічі релігійних чи заснованих на переконаннях громад України» Посол Канади в Україні Роман Ващук.

exklusiv.gifРелігійна свобода і стабільність в Україні важливі для світової громадськості, — таку думку висловив на відкритті «Національної зустрічі релігійних чи заснованих на переконаннях громад України» Посол Канади в Україні Роман Ващук. Зустріч, яка проходить 8-9 грудня в Києві, відбувається в рамках проекту Бюро з демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ «Зміцнення безпеки релігійних громад та інших груп в Україні».

Захід організовує Департамент у справах релігій та національностей Міністерства культури України за підтримки БДІПЛ та за участі представників релігійних організацій, центральних та регіональних органів влади, наукових та експертних інституцій.

«Питання свободи совісті – складове поняття свободи, на чому побудована правова система України, — зауважив заступник голови Адміністрації Президента України Ростислав Павленко. — Ми стали свідками, як агресор намагається штучно створити конфлікт за умов гібридної війни та перетворити зіткнення на внутрішні суперечності. Українське законодавство є одним із найбільш ліберальних, однак нам варто напрацювати колективний механізм для застосування даного закону».

«Успіх, стабільність та злагода в Україні важлива для всієї євроатлантичної спільноти», — наголосив Посол Роман Ващук. Він також звернув увагу на нові проблеми, які порушують стабільність і перешкоджають діалогу. «Потрібно звертати увагу на міжправославні конфлікти. Там ми бачимо виникнення певних проблем».

Це вже друга національна зустріч у рамках проекту БДІПЛ. Перша відбулася у травні 2015 року. В центрі уваги різноманітні процеси та події, які мають місце в Україні і які впливають на національну стабільність, стан релігійної свободи та міжконфесійного діалогу.

У рамках форуму пройдуть шість тематичних сесій:

  1. Релігійні організації України в контексті головних викликів сьогодення: реалії і перспективи державно-конфесійних відносин;
  2. Важливість діалогу і його роль у забезпеченні мирного співіснування та підвищенні соціальної стабільності й безпеки;
  3. Створення умов для ефективного, змістовного і тривалого діалогу та роль держави;
  4. Система державно-церковних та міжконфесійних відносин в Україні у світлі сучасної експертно-аналітичної оцінки;
  5. Соціальна, миротворча та посередницька діяльність церков, релігійних та громадських організацій в Україні;
  6. Міжконфесійний діалог в Україні – перспективи подальшого розвитку.

Національна зустріч про стан релігійної свободи в Україні

Національна зустріч про стан релігійної свободи в Україні