Служба безпеки України затримала у Києві прокремлівського блогера Дмитра Скворцова, який переховувався від правосуддя у монастирі УПЦ Московського Патріархату. Він займався підготовкою замовних публікацій для підсанкційних інформагентств країни-агресора.
Про це повідомила прес-служба СБУ в Telegram, передає НВ.
Зазначається, що поплічником окупантів є столичний блогер, засновник так званого «русского клубу».
У своїх колонках затриманий називав «закономірним» захоплення Криму і частини східних регіонів України, а також популяризував терористичні організації «Л/Днр».
За даними СБУ, у серпні минулого року йому заочно повідомили про підозру за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада), що карається позбавленням волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.
При цьому зловмисник вдався до втечі і намагався переховуватись від правосуддя на території Свято-Благовіщенського чоловічого монастиря УПЦ МП.
Співробітники СБУ встановили його місцезнаходження і затримали.
За даними слідства, провокаційні матеріали і публічні виступи ворожого блогера активно використовували російські спецслужби для проведення інформаційних диверсій проти України.
«За кожну „порцію“ деструктивного контенту зрадник отримував від агресора грошову винагороду», — повідомляють правоохоронці.
Наразі суд обрав затриманому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Офіційно правоохоронці не називають ім'я затриманого, однак, за словами джерел УП, йдеться про Дмитра Скворцова.
У минулому Скворцов був одним з найвідоміших проросійських пропагандистів. На початку 2016 року його затримали, коли він повертався з Москви, і перевозив зі собою сепаратистську літературу.
А у липні 2013 він був одним із співорганізаторів зборів т.зв. православної громадськості, на які зібралися проросійські активісти з цілої України. Збори одностайно підтримали звернення до Патріарха РПЦ Кирила з проханням піддати анафемі проукраїнських співробітників Київської митрополії УПЦ МП, яку тоді ще очолював Митрополит Володимир (Сабодан), та ліквідувати нинішній статус УПЦ, повернувши її до рівня екзархату РПЦ.