У Києві священики УГКЦ відслужили Літургію в метро

25.03.2022, 14:15
Католики
У Києві священики УГКЦ відслужили Літургію в метро - фото 1
На одній із станцій метро у центрі Києва, яка зараз слугує бомбосховищем для жителів столиці, священики Української Греко-Католицької Церкви 24 березня відслужили Божественну Літургію.

Отець Йосафат Ковалюк, ЧСВВ, та отець Тома Кушка, ЧСВВ, як і інші отці василіани в Києві, не вперше сходять у бомбосховище, проте цей раз для них особливий. Літургію в підземеллі столиці вони ще ніколи не служили. Цього разу це стається вперше і для самих священиків, і для мирних українців, які ховаються у станції столичного метрополітену від російських бомб і ракет.

«На цій станції метро є багато людей, які приходять сюди як у безпечне місце чи вже навіть тут мешкають», – розповідає о. Йосафат, який звершив Богослужіння.

У Києві священики УГКЦ відслужили Літургію в метро_1

Організувати проведення Служби Божої в київській підземці допомогла парафіянка храму Святого Василія Великого в Києві Вікторія, яка працює медиком на станції, каже священик.

У Києві священики УГКЦ відслужили Літургію в метро_2

«Більшість людей сприйняли цю ініціативу позитивно, радо з нами молилися. І хоч на Літургії були представники різних конфесій, проте відчувалася єдність у молитві до одного Бога», – ділиться отець Йосафат.

Для нього самого, зізнається, це особливий момент, коли можна побути з людьми, які потребують підтримки, та разом помолитися за припинення війни, за наших військових і мир на нашій землі.

У Києві священики УГКЦ відслужили Літургію в метро_3

Тоді як один єромонах служить Божественну Літургію, інший сповідає.

У Києві священики УГКЦ відслужили Літургію в метро_4

У такий непростий час київським отцям василіанам у душпастирстві допомагають сестри монахині. Це вони супроводжували своїм співом Божественну Літургію в київській підземці.

«У час війни при нашому храмі служать сестри василіанки Єлена із Житомира та Єлизавета зі Львова. Разом із ними наші отці часто відвідують станції метро, щоб порозмовляти з людьми, підтримати духовно, уділити Таїнство Сповіді», – розповідає о. Йосафат.

У Києві священики УГКЦ відслужили Літургію в метро_5

«Ми дякуємо, – додає він, – сестрам василіанкам, які допомагають нам у душпастирстві, а також волонтерам за їхнє служіння у такий нелегкий час».

У Києві священики УГКЦ відслужили Літургію в метро_6

Літургію в київській підземці отці василіани відслужили вперше, та, як запевняють, не востаннє.

«Духовні відвідини ми робимо майже щодня, а Службу Божу відтепер плануємо молитися один-два рази в тиждень. Хочемо відвідувати ще й інші станції», – каже отець Йосафат.