У Києві відбувся благодійний Різдвяний захід «Просфора з Патріархом»

У Києві відбувся благодійний Різдвяний захід «Просфора з Патріархом» - фото 1
15 січня 2022 року в Києві відбувся щорічний благодійний Різдвяний захід «Просфора з Патріархом».

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Різдвяне дійство проходило у Міжнародному виставковому центрі неподалік Патріаршого собору Воскресіння Христового. Його відкрив Патріарх УГКЦ Святослав Шевчук.
«Сьогодні дуже дякую Господу Богу за те, що ми можемо відродити та продовжити нашу традиційну Різдвяну "Просфору", яку ми вже багато років, починаючи від мого попередника Блаженнішого Любомира, щороку переживаємо, як одну з дуже важливих духовних подій нашого товариства, нашої спільноти, нашої Церкви тут, у Києві, біля нашого центрального храму», - сказав він.

Глава УГКЦ зазначив, що просфора – це знак того, що ми разом творимо одну єдину спільноту, яка має одне серце і одну душу.

Першоєрарх розповів, що цього року українці очікують на візит Святішого Отця Франциска Папи Римського. За його словами, це означає, що ми маємо дуже багато роботи. Починаючи від довершення подвір’я навколо Патріаршого собору і закінчуючи іконостасом.

"Нехай ця "Просфора" буде символом спільно розділеного хліба, а відтак спільної радості, шо між нами є присутній, між нами народився Князь миру, Господар неба і землі – наш Спаситель Ісус Христос, Який і тепер, цього року, назавжди був, є і буде з нами», – наголосив Патріарх.

Під час Різдвяного дійства прозвучали коляди у виконанні Національної заслуженої академічної капели України «Думка». Захід вела відома журналістка Галина Бабій, радіоведуча Українського радіо, авторка радіо та телепрограм, ведуча концертів та інших мистецьких подій.

Згодом відбувся традиційний тихий аукціон, який провів єпископ-помічник Київської архиєпархії Йосиф Мілян.

«Багато лотів, які сьогодні бачимо є зі "скрині" Блаженнішого Святослава. Богу дякувати, що ми маємо його біля нас так близько, бо за рік чи за два, назбируючи до своєї колекції різних сувенірів, він щедро ними ділиться. Блаженніший Святослав часом каже, що забирайте все, бо хоче нарешті збудувати цей Патріарший собор», – зауважив протосинкел Київської архиєпархії.

«Наш Патріарший собор, як жартували кияни, є таким греко-католицьким довгобудом, проте ми так не вважаємо, бо Єрусалимська святиня будувалася довше, ніж наш собор. Велика будова будується довго. І навіть, якщо здається, що все довершено, починаються ремонти. Але ми є великі оптимісти, бо казав блаженної пам’яті Любомир Гузар, що людина приходить у світ, щоб його змінити. Кожен з нас має завдання змінювати і ми, як греко-католики в Києві, теж змінюємо світ Києва на краще. Бо ця просфора з Патріархом – це теж спосіб, елемент будови Патріаршого собору», – наголосив владика Йосиф.

Різдвяний вечір продовжили колядами та різдвяними піснями у виконанні заслуженої артистки України Оксани Стебельської.