У Києві волонтери і бездомні провели панахиду в пам’ять про загиблих у морози

15 березня, 12:42
Суспільство
У Києві волонтери і бездомні провели панахиду в пам’ять про загиблих у морози - фото 1
Спільнота святого Егідія провела панахиду в пам'ять про бездомних людей, які загинули на вулиці в холоди. На подію прийшло близько 50 бідних. Акція проходила біля кафедрального собору Воскресіння Христового.

Кожна людина отримала пригощання: теплу їжу, напій, та хліб. Про це РІСУ повідомили у Спільноті Святого Егідія.

“Щороку Спільнота з друзями бідними збирається, щоб молитись про людей, що загинули на вулиці від холоду і хвороб, але перш за все від байдужості. Це традиційний поминальний молебень, на якому ми згадуємо поіменно тих, хто полишив нас. Першою у списку імен Міла. Вона замерзла на центральній вулиці Києва у 2006-му році. За нею сотні імен людей, яких ми знали і пам'ять про яких зберігаємо. Цього року зима була особливо жорстокою”, - говорить Юрій Ліфансе, голова Спільноти святого Егідія в Україні.

У Києві волонтери і бездомні провели панахиду в пам’ять про загиблих у морози - фото 68714

 

З початку 2020-го року, за даними київської мерії, від морозів загинуло 66 людей. З них 42 бездомні. Ця статистика враховує тільки тих людей, яким при смерті поставлений діагноз “переохолодження”. Нерідко трапляються випадки, коли людині, яка загинула на морозі, ставили інший діагноз, наприклад, “серцева недостатність”. Таким чином статистика може враховувати не всіх.

Під час найбільших холодів у січні та лютому Спільнота святого Егідія та небайдужі кияни робили щоденне вечірнє чергування. У Спільноті переконані, що місто має заздалегідь готуватися до захисту бідних під час морози та відкривати ефективні пересувні пункти обігріву.

У Києві Спільнота святого Егідія допомагає бездомним більше 20 років. Щотижня на вулицях Києва учасники Спільноти роздають близько 1000 порцій їжі. Також проводять Різдвяні обіди для бідних, пікніки, допомагають знайти домівку тим, хто потребує.
Спільнота святого Егідія - міжнародна організація, яка існує в понад 70 країнах світу. Спільнота відома своєю благодійною діяльністю і миротворчими ініціативами.