У Києві здійснюється чин інтронізації новообраного Глави УГКЦ

27.03.2011, 10:18
Католики
У Києві здійснюється чин інтронізації новообраного Глави  УГКЦ - фото 1
Чин уведення на престол новообраного Глави УГКЦ владики Святослава (Шевчука) розпочався 27 березня Хресною ходою. Процесія пройшла від церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці до головного храму греко-католиків – Патріаршого собору Воскресіння Христового.

Shevchuk.gifЧин уведення на престол новообраного Глави УГКЦ владики Святослава (Шевчука) розпочався 27 березня Хресною ходою. Процесія пройшла від церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці до головного храму греко-католиків – Патріаршого собору Воскресіння Христового.

Очолили процесію 350 священиків з усіх єпархій та екзархатів УГКЦ, які прибули на інтронізацію нового Глави Церкви, за ними – єрархи Церкви, митрополити і єпископи. Для участі у церемонії інтронізації до Києва прибули біля 60 єрархів УГКЦ та інших Східних католицьких Церков, зокрема єпископи Мелхітської Греко-Католицької Церкви на чолі з Патріархом Антіохії Григорієм ІІІ (Лагамом), Секретар Конгрегації для Східних Церков Архиєпископ Кирил Василь, Апостольський Екзарх для католиків візантійського обряду в Сербії та Чорногорії владка Юрій (Джуджар), Архиєпископ Пряшівський для католиків візантійського обряду владика Іван (Баб'як), архимандрит Ян Сергій (Гаєк) з Білоруської Греко-Католицької Церкви. Завершає процесію облачений в архиєрейські ризи новообраний Предстоятель Церкви владика Святослав. На церемонію запрошені представники Всеукраїнської Ради Церков і Релігійних оранізацій.

Секретар Синоду єпископів УГКЦ владика Богдан (Дзюрах) зачитує рішення Синоду єпископів УГКЦ про обрання владики Святослава (Шевчука) на пост Глави УГКЦ.

О 10.00 новообраний Глава Церкви сходить на архиєрейський амвон («кафедру» у центрі храму). Главі Церкви митрополит Іван (Мартиняк) вручає предстоятельський омофор, митрополит Степан (Сорока) - панагію та енкольпіон, митрополит Лаврентій (Гуцуляк) вручає митру. Жезл - символ прийняття нової влади і нових повноважень - майбутній Першоєрарх Церкви отримує з рук Архиєпископа Львівського Ігоря (Возьняка), який до звершення інтронізації виконує обов’язки Адміністратора УГКЦ.

Напередодні, після оголошення про вибір Глави Церкви, Блаженніший Любомир (Гузар) вже передав владиці Святославові (Шевчуку) літургійні відзнаки Верховного Архиєпископа – енкольпіон (медальйон з образом Ісуса Христа), панагію та хрест, в яких колишній Глава Церкви упродовж минулого десятиліття служив Літургії.

Своє Предстоятельське служіння владика Святослав розпочинає Молитвою входження на первосвятительський престол. Після цього виголошується «Молитва за Патріарха».

Центральним літургійним моментом інтронізації, за візантійською традицією, є обряд «посадження на горне сідалище», яке здійснюється після «Трисвятого». Після співу «Хресту твоєму...» відбувається діалог між дияконом та Предстоятелем, і владика Святослав іде до горного сідалища, де митрополити та найстарші єпископи тричі садять його на первосвятительський престіл Глави УГКЦ, Верховного Архиєпископа Києво-Галицького, Митрополита Київського, єпископа Кам’янця-Подільського.

Після цього новий Глава УГКЦ Блаженніший Святослав виголошує своє перше патріарше слово.

Нагадаємо, 25 березня 2011 р., у Ватикані було повідомлено про те, що Римський Архиєрей Бенедикт XVI затвердив прохання про підтвердження вибору, надіслане владикою Святославом (Шевчуком), якого 23 березня 2011 року Синод єпископів УГКЦ канонічно обрав Верховним Архиєпископом Києво-Галицьким. До цього часу владика Святослав (Шевчук) був Апостольським Адміністратором єпархії Покрови Пресвятої Марії в Буенос-Айресі. Новий Глава УГКЦ є наймолодшим серед єпископів УГКЦ та четвертим за віком серед наймолодших католицьких архиєреїв у світі.