Created with Sketch.

У Константинополі діє комісія з вивчення питання створення єдиної української Церкви, - Андрій Парубій

20.04.2018, 10:47

У Константинополі діє комісія, яка вивчає питання створення української церкви та можливість надання Томосу. Про це в ефірі програми "Право на владу" повідомив спікер Верховної Ради України Андрій Парубій.

У Константинополі діє комісія, яка вивчає питання створення української церкви та можливість надання Томосу. Про це в ефірі програми "Право на владу" повідомив спікер Верховної Ради України Андрій Парубій, передає УНН.

“Я нагадаю, що ще в червні минулого року за моєї ініціативи Верховна рада вже приймала подібне рішення. І власне тоді цим рішенням ми зрушили з мертвої точки це питання. Була створена комісія в Константинополі, яка зайнялась і поставила за ціль вивчити історію української Церкви, історію про те, як українська Церква втратила свою автокефалію, а це відбулося в 1686 році, коли корупційним шляхом була забрана в українців автокефалія і своя власна Церква. Комісія, яка мала вивчити можливість надання Томосу, і дуже важливо, яка мала вивчити позицію інших патріархів, інших православних Церков”, — заявив Парубій.

Як повідомлялося, 19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Президента України Петра Порошенка до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії православній Церкві України. Відповідний проект постанови підтримали 268 народних депутатів.

 

Читайте також
Суспільство Під час чергового російського обстрілу зазнало руйнувань приміщення УКУ в Києві
Сьогодні, 11:42
Суспільство Кримські колаборанти вважають дружину князя Володимира «першою великою матір'ю Росії»
Сьогодні, 11:23
Світові Нідерланди заплатили понад €83 тисячі за знайдений середньовічний перстень із християнською символікою
Сьогодні, 11:00
Україна і світ Потураєв назвав основну проблему, чому за кордоном українці йдуть до російських храмів
Сьогодні, 10:37