Created with Sketch.

Заклики Папи до миру не втрачають актуальності у контексті розвитку подій навколо України, - Vatican News

23.02.2022, 11:01

Коли спіраль напруження подій навколо України та зростання загрози вибуху кровопролиття вийшла на черговий виток, важливою є молитовна і дієва підтримка, до якої Папа закликає протягом останніх місяців.

Vatican News зробив підбірку закликів Папи Франциска до миру в Україні.

Молитися як брати та сестри

Після проказування молитви «Ангел Господній» у неділю, 23 січня 2022 року, Папа говорив про Україну. Він зазначив, що «з тривогою» слідкує за зростанням напруження, «яке загрожує завдати нового удару по мирові в Україні та підважує безпеку на всьому європейському континенті». Папа закликав всіх людей доброї волі «підносити молитви до Всемогутнього Бога, щоб кожна політична дія та ініціатива більше служила загальнолюдському братерству, а не частковим інтересам».

Святіший Отець проголосив спеціальний День молитви за мир, який відбувся 26 січня. Сам Папа розпочав його, присвятивши молитву Україні під час загальної аудієнції у залі Павла VI у Ватикані.

«Просімо наполегливо у Господа, аби ця земля могла побачити розквіт братерства та здолати рани, страхи та поділи», – сказав він, побажавши: «Нехай же молитви та призивання, які сьогодні підносяться аж до неба, торкнуться умів і сердець відповідальних на землі, аби вони вчинили так, щоби переважив діалог, а добро всіх стояло понад частковими інтересами. Прошу вас, нехай ніколи не буде війни!».

Триматися дороги діалогу

Глава Католицької Церкви не переставав нагадувавати про відповідальність за збереження миру також і могутнім цього світу. Наприкінці минулого року, побажавши, аби Різдво принесло Україні мир, Папа запевнював, що молиться за те, щоби напруження «були розв’язані за посередництвом серйозного міжнародного діалогу, а не за допомогою зброї».

«Стань світлом і підтримкою для тих, які вірять і діють, прямуючи також і проти течії, на користь зустрічі та діалогу, і не дозволь, аби в Україні поширювалися метастази злоякісного конфлікту», – промовив він у різдвяному посланні «Urbi et Orbi».

«Взаємна довіра та готовність до спокійного зіставлення повинні надихати всі зацікавлені сторони, щоби знайти прийнятні та тривалі рішення в Україні», – таким було одне із побажань, яке Папа Франциск на початку року скерував до дипломатичного корпусу, акредитованого при Святому Престолі. І зовсім недавно, наприкінці молитви «Ангел Господній» в неділю, 13 лютого, коментуючи тривожні новини з України, Святіший Отець ввірив «заступництву Пречистої Діви Марії та сумлінню політичних провідників» кожне зусилля на користь миру.

Переступити через інстинкт ненависті

«Як же сумно, коли люди та народи, що пишаються тим, що є християнами, дивляться на інших як на ворогів та замишляють розпочати війну!» – наголошував Папа Франциск під час недільної зустрічі з паломниками в неділю, 20 лютого. Святіший Отець зауважив, що «підставити другу щоку» не означає мовчазно терпіти, «поступатися перед несправедливістю», але викривати те, що несправедливе, однак «чинячи це без гніву та насильства».

Читайте також
Україна і світ Проректор УКУ Олег Турій отримав нагороду від німецького фонду KAAD
Вчора, 16:48
Україна і світ Єрмак обговорив з представником Ватикану повернення депортованих дітей та обмін військовополонених
Вчора, 09:45
Україна і світ Митрополит Епіфаній подякував США за підтримку України у боротьбі з агресором
23 лютого, 10:30
Україна і світ Митрополит Епіфаній зустрівся з дослідницею історії України Мариною Траттнер
23 лютого, 11:45