Created with Sketch.

У космос запустять перший супутник Ватикану

12.06.2023, 18:04

У понеділок, 12 червня 2023 року о 23:19 за центральноєвропейським літнім часом, із бази Ванбенберг у Каліфорнії заплановано старт 70‑метрової ракети Falcon 9, яка винесе на орбіту ватиканський супутник SpeiSat.

Про це повідомляє CREDO.

На його борту буде нанокнижечка з молитвою Папи Франциска, яку він виголосив на порожній площі св. Петра 27 березня 2020 року, а також «Декларація про мир», підписана у Ватикані вчора, 11 червня 2023 р. 160 сторінок тексту зменшили до книжечки розміром із голівку шпильки.

Супутник був у рекордні строки виготовлений в Туринському політехнічному університеті. Falcon 9 — це ракета-носій багатократного використання, що належить фірмі Ілона Маска SpaceX. Супутник SpeiSat за розмірами не більший за коробку для взуття і важить 2 кг. Група молодих науковців під керівництвом Сабрини Корпіно, професорки Інженерного факультету Туринської політехніки, збудувала його за три місяці.

Два головні завдання ватиканського супутника — це занести у космічний простір книжку Франциска, яка називається «Perché avete paura? Non avete ancora fede?» («Чому ви боїтеся? Досі не маєте віри?»), а також транслювати щодві хвилини папські послання, які можуть упіймати всі радіолюбителі планети на частоті 437,5 мегагерц.

Згадану нанокнижку можна й не помітити неозброєним оком. Вона важить менш ніж 1 грам! Чіп розміром із третину нігтя вмістив 222 655 знаків тексту. Але, як стверджують техніки, якби йшлося тільки про текст, його можна було би написати на вістрях чотирьох шпильок. Майже весь цифровий простір чіпа займають фотоілюстрації книжки.

Навколоземний шлях, який SpeiSat проходитиме кожні 90 хвилин, це геосинхронна полярна орбіта під кутом 97,6 градусів до екватора, на висоті 550 км над поверхнею Землі. З цих 90 хвилин кожні 60 SpeiSat буде освітлений Сонцем (щоб заряджати тришарові фотоелементи з 27% ефективністю), і 30 — у тіні планети.

Окрім релігійної місії, супутник виконуватиме завдання замірів магнітного поля Землі за допомогою магнітометрів по трьох осях. Папа Франциск поблагословив SpeiSat у Римі перед своєю першою госпіталізацією, 29 березня ц.р.

Операцію SpeiSat підтримує Італійське космічне агентство, вона відбувається під керівництвом ватиканського Дикастерію з питань комунікацій.

Читайте також
Світові Колишній рабин Москви закликав світ засудити антисемітську заяву Путіна
Сьогодні, 14:34
Світові Підбиваючи підсумки року, Кирил згадав свій внесок у війну в Україні
Вчора, 13:09
Світові У Німеччині автомобіль в'їхав у натовп на різдвяному ярмарку
12 червня, 12:30
Світові Байден у січні поїде до Папи Римського
12 червня, 14:34