• Головна
  • Новини
  • У крадіжці старообрядницьких реліквій підозрюють церковного прислужника та священика...

У крадіжці старообрядницьких реліквій підозрюють церковного прислужника та священика

03.03.2016, 10:16
У крадіжці старообрядницьких реліквій підозрюють церковного прислужника та священика - фото 1

Більше півсотні унікальних ікон недорахувалася буковинська община старообрядців. Дізналися про це випадково, коли на дрібних крадіжках у соборі села Біла Криниця зловили церковного прислужника. Селяни підозрюють у причетності до зникнення стародавніх ікон місцевого священика.

uspens.jpgБільше півсотні унікальних ікон недорахувалася буковинська община старообрядців. Дізналися про це випадково, коли на дрібних крадіжках у соборі села Біла Криниця зловили церковного прислужника. Селяни підозрюють у причетності до зникнення стародавніх ікон місцевого священика.

Скандал набув такого розголосу, що розбиратися у Білу Криницю навіть приїхало найвище духовенство, повідомляє vidido.ua.

Успенському собору у Білій Криниці більше ста років, проте ікони та церковні книги у ньому ще давніші – деякі з них датуються ще п'ятнадцятим століттям. Більше півсотні унікальних образів звідси зникли. Наприкінці минулого року селом, в якому мешкають близько ста людей, прокотилася серія крадіжок, з будинків селян зникали особисті речі та церковні реліквії. Коли ж люди звернулись до правоохоронців, ті знайшли вкрадене вдома у церковного прислужника. Тоді його запідозрили і в зникненні ікон з храму. Чиновники терміново скликали комісію, яка і виявила шокуючу недостачу.

«Виявилось, що 77 найменувань, з них ікони ХІV-XVII століття, і книг зараз вже немає. Коли ми почали з'ясовувати, чи була взагалі колись проведена інвентаризація, то з’ясувалось, що з 2001 року ні одного року ніхто не проводив», - розповів заступник голови Глибоцької ОДА Ілля Лупуляк.

На зборах громади села люди висловили підозру, що до зникнення ікон причетний не тільки прислужник, а і отець Сергій - місцевий священик.

Сам отець Сергій обвинувачення відкидає, мовляв, ікони зникли ще до його приходу у село. А жодної інвентаризації за 15 років не робив, бо не мав на то благословення. Розбиратися у крадіжці з Києва прибув особисто архиєрей старообрядницької Церкви Савватій.