• Головна
  • Новини
  • У краєзнавчому музеї Івано-Франківська представлені унікальні сакральні пам’ятки Прикарпаття...

У краєзнавчому музеї Івано-Франківська представлені унікальні сакральні пам’ятки Прикарпаття

22.04.2016, 10:23
У краєзнавчому музеї Івано-Франківська представлені унікальні сакральні пам’ятки Прикарпаття - фото 1
Виставку «Святі мощі – повернення сакральних реліквій», на якій представлені унікальні сакральні пам’ятки Прикарпаття, відкрили 21 квітня в обласному краєзнавчому музеї Івано-Франківська.

Виставку «Святі мощі – повернення сакральних реліквій», на якій представлені унікальні сакральні пам’ятки Прикарпаття, відкрили 21 квітня в обласному краєзнавчому музеї Івано-Франківська.

Мощі_1.jpeg

«Виставка є відкриттям для нас – це є справді історична подія, - ділиться відомий на Прикарпатті реставратор Валерій Твердохліб. - Ми презентуємо на виставці три унікальні єпископські антимінси владики Михайла Левицького, Андрея Шептицького, третій – невідомий та плащаницю 19 століття дуже цікаву, яку ми ніколи не виставляли. Проведений цілий комплекс реставраційних робіт. Отже, всі бажаючі в часі посту можуть побачити нашу експозицію. Під час праці над реставрацією творів, особливо – релікварію святого Пантелеймона, ми знайшли в документах грамоту Йосифа Сембратовича 1872 року. Дуже цікава грамота про передачу мощей з Риму, з переліком усіх святих, церкві села Довгопілля Верховинського району. Наскільки ми знаємо – ця церква була знищена і один чоловік – Олексій Атаманюк в свій час врятував ці безцінні реліквії і передав їх нашому працівникові Миколі Дзураку з Криворівні. І це ще далеко не все».

мощі_2.jpeg

мощі_3.jpeg

«Тільки на антимінсах у нашій східній традиції звершується Свята Євхаристія, тобто, перетворення хліба та вина на тіло та кров Господню, - розповідає Митрополит УПЦ КП Івано-Франківський і Галицький Іоасаф. – А традиція така пішла, можливо, я багатьох здивую – з Риму. З Римських катакомб, коли в I столітті християни-римляни ходили на нічні богослужіння у катакомби і там молилися на могилах мучеників, які були вбиті – постраждали за Христа. І ця традиція з часом перейшла на всю церкву. Хоча сьогодні Римо-Католицька Церква відмовилася від укладання мощей в антимінси. А східна Церква зберегла цю традицію і саме таким чином вкладають часточку мощей святих, які заливають у віск. Також антимінс – це плащаниця, це гріб Господній в якому Господь постраждав за нас, за людство. Приніс себе у жертву нам. І на ньому приноситься жерства в ім’я нашого спасіння». Про це РІСУ повідомила Наталія Палій.