Created with Sketch.

У краєзнавчому музеї Івано-Франківська представлені унікальні сакральні пам’ятки Прикарпаття

22.04.2016, 10:23

Виставку «Святі мощі – повернення сакральних реліквій», на якій представлені унікальні сакральні пам’ятки Прикарпаття, відкрили 21 квітня в обласному краєзнавчому музеї Івано-Франківська.

Виставку «Святі мощі – повернення сакральних реліквій», на якій представлені унікальні сакральні пам’ятки Прикарпаття, відкрили 21 квітня в обласному краєзнавчому музеї Івано-Франківська.

«Виставка є відкриттям для нас – це є справді історична подія, - ділиться відомий на Прикарпатті реставратор Валерій Твердохліб. - Ми презентуємо на виставці три унікальні єпископські антимінси владики Михайла Левицького, Андрея Шептицького, третій – невідомий та плащаницю 19 століття дуже цікаву, яку ми ніколи не виставляли. Проведений цілий комплекс реставраційних робіт. Отже, всі бажаючі в часі посту можуть побачити нашу експозицію. Під час праці над реставрацією творів, особливо – релікварію святого Пантелеймона, ми знайшли в документах грамоту Йосифа Сембратовича 1872 року. Дуже цікава грамота про передачу мощей з Риму, з переліком усіх святих, церкві села Довгопілля Верховинського району. Наскільки ми знаємо – ця церква була знищена і один чоловік – Олексій Атаманюк в свій час врятував ці безцінні реліквії і передав їх нашому працівникові Миколі Дзураку з Криворівні. І це ще далеко не все».

«Тільки на антимінсах у нашій східній традиції звершується Свята Євхаристія, тобто, перетворення хліба та вина на тіло та кров Господню, - розповідає Митрополит УПЦ КП Івано-Франківський і Галицький Іоасаф. – А традиція така пішла, можливо, я багатьох здивую – з Риму. З Римських катакомб, коли в I столітті християни-римляни ходили на нічні богослужіння у катакомби і там молилися на могилах мучеників, які були вбиті – постраждали за Христа. І ця традиція з часом перейшла на всю церкву. Хоча сьогодні Римо-Католицька Церква відмовилася від укладання мощей в антимінси. А східна Церква зберегла цю традицію і саме таким чином вкладають часточку мощей святих, які заливають у віск. Також антимінс – це плащаниця, це гріб Господній в якому Господь постраждав за нас, за людство. Приніс себе у жертву нам. І на ньому приноситься жерства в ім’я нашого спасіння». Про це РІСУ повідомила Наталія Палій.

Читайте також
Культура РПЦ влаштувала у Севастополі хресну ходу, на якій закликали до «перемоги»
Сьогодні, 14:08
Світові Папа: Не забуваймо молитися за мир в Україні та на Святій Землі
Сьогодні, 13:38
Світові В Ізраїлі археологи розкопали монастир візантійської епохи
Сьогодні, 12:51
Світові Інавгураційну молитву президента США Дональда Трампа очолить кардинал Долан
Сьогодні, 12:27