Created with Sketch.

У Криму провели молебні за фігурантів бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір»

13.09.2020, 12:17

У Криму провели дуа (молебень) за фігурантів бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір», яким російський суд планує оголосити вирок 16 вересня.

Як повідомляє КримРеалії з посиланням на громадське об'єднання «Кримська солідарність», у селі Новеньке Бахчисарайського району під час молебню жителі просили якнайшвидшого звільнення усіх політв'язнів Криму.

У селі Дачне (Судак) також відбувся дуа (молебень) на підтримку фігурантів другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір».

Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону 16 вересня планує оголосити вирок фігурантам другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір».

Російська прокуратура запросила терміни ув'язнення для всіх фігурантів цієї справи: Марлену Асанову – 20 років і штраф у 800 тисяч рублів, Мемету Бєлялову – 21 рік, Тимуру Ібрагімову – 20 років. Їх звинувачення розглядає як організаторів осередку «Хізб ут-Тахрір».

Іншим фігурантам справи просять такі терміни: Сервера Зекір'яєву – 15 років, Серверу Мустафаєву – 17 років, Сейрану Салієву – 19 років, Ернесу Аметову – 17 років і 6 місяців, Едему Смаїлову – 17 років і 6 місяців.

У жовтні 2017 року російські силовики заарештували шістьох жителів Бахчисарая. Це Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Мемет Бєлялов, Сейран Салієв, Сервер Зекір'яєв і Ернес Аметов. ФСБ Росії інкримінує їм участь у забороненій в Росії та анексованому нею Криму організації «Хізб ут-Тахрір».

21 травня 2018 року в Криму було затримано координатора «Кримської солідарності» Сервера Мустафаєва і житель села Долинне Бахчисарайського району Едема Смаїлова. Звинувачення проти них долучили до Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір».

15 листопада 2019 року Південний військовий окружний суд російського Ростова-на-Дону почав розглядати цю справу по суті.

Кримські «справи Хізб ут-Тахрір»

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.

Читайте також
Держава Глави Церков підбили підсумки року та прийняли Різдвяне вітання до українського народу
13 вересня, 08:55
Держава Імама з Криму Раїфа Февзієва етапували із Новочеркаська
13 вересня, 17:07
Держава Глава УГКЦ провів робочу зустріч із прем’єр-міністром України
13 вересня, 09:20
Держава Президент України зустрівся зі студентами УКУ
13 вересня, 08:55