Created with Sketch.

У Криму ведуться переслідування за релігійною, політичною ознаками та порушуються права корінних народів, - правозахисники

10.02.2022, 13:08

У 2021 році російська влада в анексованому Криму продовжувала переслідування за релігійною або політичною ознакою, а також проводила незаконний призов до армії.

Про це повідомляє проект Радіо Свобода Крим.Реалії із посиланням на звіт Human Rights Watch.

У організації зазначають, що російська влада в Криму продовжила переслідувати кримських татар за звинуваченнями в причетності до «Хізб-ут-Тахрір» – організації, забороненій у Росії як терористична, але легальній в Україні.

«Десятки кримських татар продовжували відбувати терміни за довільними звинуваченнями щодо участі в цій організації. Багато хто з засуджених був активістом «Кримської солідарності» – групи, яка надає підтримку кримським татарам, заарештованим із політично мотивованих підстав. У лютому та серпні за аналогічними надуманими підставами було заарештовано загалом 11 осіб», – йдеться у доповіді.

Зазначається також, що у вересні «за надуманим обвинуваченням» було заарештовано кримського політика, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла – одного «з небагатьох кримськотатарських лідерів, що залишилися на півострові».

У цій же справі було затримано ще чотирьох представників кримськотатарської громади.

«У березні в результаті чергової хвилі обшуків було затримано чотирьох чоловіків і одну жінку з числа послідовників Свідків Єгови – їхні організації заборонені в Росії як екстремістські. Того ж місяця Віктор Сташевський був засуджений на шість із половиною років за «організацію діяльності екстремістської спільноти». Цей вирок став найсуворішим із тих, що виносили в Криму послідовникам Свідків Єгови», – зазначають правозахисники.

У HRW підкреслили, що російська влада продовжує здійснювати військовий призив на території анексованого півострова, порушуючи тим самим міжнародне гуманітарне право. Зазначається, що заклик у Криму здійснювався на тлі агітаційних кампаній та військової пропаганди серед школярів.

Звіт HRW був оприлюднений у січні 2022 року, а 8 лютого 2022 року кримськотатарський Ресурсний Центр направив ще один звіт до Експертного механізму з прав корінних народів на тему «Мілітаризація окупованого Криму та переслідування корінного кримськотатарського народу».

У громадській організації констатують, що окупація та мілітаризація Кримського півострова, розміщення на його території російських військових баз шкодять землям та природним ресурсам, обмежують доступ місцевих жителів до гірсько-лісової місцевості та порушують традиційні види життєдіяльності корінного народу Криму.

Правозахисники вимагають від Росії припинити мілітаризацію Криму та використання силових структур для переслідування корінного кримськотатарського народу, а також зупинити незаконну окупацію півострова.

 

Читайте також
Суспільство Термінової медичної допомоги потребують уже 67 кримських політв’язнів, - правозахисниця
10 лютого, 12:00
Суспільство За період окупації Криму за «справами Хізб ут-Тахрір» переслідувалися 117 людей - правозахисники
10 лютого, 11:30
Суспільство Верховний «суд» Криму ліквідував мусульманську громаду «Алушта»
10 лютого, 11:27
Суспільство Джелял розповів турецькому омбудсмену про порушення Росією прав політв'язнів-мусульман
10 лютого, 11:00