Created with Sketch.

У Криму відкрився міжнародний табір караїмів – єдиний етнічний табір в Україні

02.08.2011, 09:36

Караїми – народ особливої ​​конфесійної приналежності. Вони сповідують караїзм, що є, за різними джерелами, чи четвертою, нечисленною авраамічною релігією, чи особливим відгалуженням від юдаїзму. Караїми є одним з небагатьох народів, для яких Крим є єдиною Вітчизною.

З 23 липня і протягом усього літа на Чуфут-Кале відкрито Міжнародний трудовий табір караїмів, повідомляє Релігія в Україні

Караїми – народ особливої ​​конфесійної приналежності. Вони сповідують караїзм, що є, за різними джерелами, чи четвертою, нечисленною авраамічною релігією, чи особливим відгалуженням від юдаїзму. Караїми є одним з небагатьох народів, для яких Крим є єдиною Вітчизною. 
  
Як зазначив голова Всеукраїнської асоціації караїмів "Кримкарайлар" Володимир Ормелі, головна мета табору – збереження та відродження етнокультурної спадщини караїмів, знайомство і спілкування караїмів з різних регіонів України та інших країн на базі "родового гнізда" караїмів – міста-фортеці Кирк-Єр (Чуфут Кале). 
  
"Основними завданнями табору є вивчення учасниками табору історії та культури кримських караїмів, прибирання кладовища-святилища Балта Тіймез, моніторинг збереження пам'яток та стану кладовища, прибирання гідротехнічних споруд, прибирання колодязів і струмків в окрузі. А також передбачаються роботи з благоустрою Кале, передачі знань від старшого покоління молодшому, знайомство з округою Кирк-Йер і відпочинок, –розповів Ормелі. 

Голова асоціації відзначив, що кількість учасників табору з року в рік зростає, наприклад, в 1997 році в перший раз зібралися 30 чоловік, а в останні роки – близько 150. Часто в таборах бувають гості з України та зарубіжжя. "У таборі бувають до 30 дітей. Вік учасників – від одного року до 83 років. Середній вік 28 років. З 2008р. Проводиться школа навчання рідної мови під керівництвом С. Ялпачік (Мелітополь)", – розповів глава караїмської асоціації. 

Табір збереться на Чуфут-Кале вже в п'ятнадцятий раз. Спочатку його організовували на основі самофінансування, а в останні роки він отримав підтримку державних структур. 
  
Приїжджають сюди цілими сім'ями. Поки дорослі працюють, діти займаються спортом. Набираються команди для змагань з волейболу, проводиться чемпіонат зі стрільби з лука, всі бажаючі беруть участь у турнірах з шахів та шашок. Можна відправитися на екскурсію по Джуфт-Кале, в таборі є досвідчений інструктор. Але найголовніше – вивчення дітьми мови і культури свого народу. Кожен день в ігровій формі малята вчать прислів'я, вірші. 

Караїмський трудовий табір – єдина можливість для підростаючого покоління вивчити рідну мову, культуру та історію з першоджерел. Старійшини діляться досвідом з дітьми. 

Учасники табору упорядковують і розчищають родове кладовище – святилище Балта Тіймез. Цього року практично повністю закінчені польові роботи з інвентаризації стародавнього некрополя, повідомляє сайт караїмів. 

У плані табору на цей рік значиться понад 150 учасників, але комендант табору Олександр Топорков зізнається, що гостей буде набагато більше. Караїми з'їжджаються з Литви, Польщі, Туреччини, Італії, Росії, Білорусі, Німеччини, США до родового гнізда, щоб вшанувати пам'ять предків. 

Теги: #Караїми
Читайте також
Суспільство Митрополит ПЦУ прокоментував фрески зі зображенням політиків у соборі Луцька
Вчора, 17:24
Світові Кирил дорікнув росіянам за апатичність та незацікавленість у війні проти України
Вчора, 16:20
Міжконфесійне На Чернігівщині під час війни до ПЦУ приєдналося 28 громад УПЦ МП
Вчора, 16:01
Міжконфесійне Єрархи УПЦ МП, які не засудили неканонічні дії РПЦ, мають пояснити свою позицію, - експерт
Вчора, 15:08