У Кропивницькому відкрили пункт незламності на території храму УГКЦ

У Кропивницькому відкрили пункт незламності на території храму УГКЦ - фото 1
У Кропивницькому на території греко-католицької церкви відкрили пункт незламності. Він уже 12-й в Україні, який облаштували представниками церкви від початку повномасштабного вторгнення російської федерації, розповів о. Любомир Яворський.

Пункт у Кропивницькому, як і решта подібних в Україні, облаштували на території храму Різдва святого Івана Хрестителя за гроші благодійників з-за кордону, розповів о. Любомир Яворський: «Люди з нашого німецького екзархату організували збір і підтримку, яка становить приблизно 25 тисяч євро, — один пункт незламності, що має старлінк, систему опалення, підзарядки, генератори. Плюс сама конструкція».

Одночасно перебувати в пункті обігріву можуть пів сотні людей. Там можна випити гарячого чаю, зарядити телефон, скористатися інтернетом.

«Радіємо, що змогли відкрити цей прихисток. Дякуємо нашим жертводавцям, доброчинцям, владиці Богданові Дзюраху, апостольському екзархові нашого екзархату в Німеччині і країнах Скандинавії. Щиро дякуємо й отцю Любомирові Яворському, патріаршому економу, завдяки наполегливості й ініціативі якого ми побудували цей пункт на території храму. Сподіваємось, що кожен, хто має в цьому потребу, знайде тут тепло та підтримку. А також піде від нас зі світлом у серці та радістю у душі», — мовив о. Іван Третяк.

У перший день роботи, 6 лютого, у пункт прийшли парафіяни церкви. Серед них — переселенці, які з початку повномасштабної війни живуть у Кропивницькому. Та, за словами о. Івана Третяка, прийти сюди можуть не тільки віряни, а й усі охочі. Працюватиме пункт щодня від 9:00 до 17:00 по вул. Генерала Жадова, 30/1, на території церкви.

Патріарший економ о. Любомир Яворський наголосив, що вже від початку повномасштабного вторгнення Hосії між парафією із Кропивницького на чолі з о. Іваном та Патріаршою фундацією «Мудра справа» налагоджено добру співпрацю. «Там є дуже серйозна та гарна соціальна активність. Ми з ними давно співпрацюємо щодо роздачі продуктових наборів. Також отець запропонував, щоб організувати в себе пункт незламності „Добрий самарянин“. Все для того, щоб приймати там людей. Парафія розташована в житловому масиві, тому є дуже велика потреба, щоб люди могли приходити й отримувати допомогу».

Також о. Любомир повідомив, що для Патріаршої фундації «Мудра справа» — це ще одна нагода послужити тим, хто найбільше потребує. «Це місце, де в теплі можна просто поспілкуватися. Це ще один інструмент для соціального та душпастирського служіння, який тепер існує у нашій Церкві. У конкретному випадку йдеться про церкву у Кропивницькому».