У столиці Литви Вільнюсі 6 листопада відбулося урочисте відкриття року святого Йосафата Кунцевича.
Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Урочистості розпочалися з привітань дітей з парафіяльної недільної школи. Опісля відбувся Молебень до священномученика Йосафата, який очолив владика Аркадій Трохановський, єпарх Ольштинсько-Гданський. Відтак було освячено нову ікону святого Йосафата авторства Ігоря Кістечка та уділено благословення мощами священномученика.
Урочисту Божественну Літургію у співслужінні з владикою Аркадієм служили єписикоп Іриней Білик, ЧСВВ, канонік папської базиліки Санта-Марія-Маджоре в Римі, та численні священники з Литви, України, Польщі, Італії, Естонії, Латвії та Угорщини.
У проповіді до вірних владика Аркадій Трохановський, зокрема, зазначив, що святий мученик за єдність Христової Церкви Йосафат Кунцевич прагнув християнської любові та миру. На ньому справдилися слова зі Святого Письма: «Ніхто більшої любові не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх» (Ів.15, 13).
Після Святої Літургії лунали різні подяки та слова привітання від гостей та настоятеля о. Миколая Козелківського, ЧСВВ. Єпископ Іриней Білик вручив благословення з нагоди цієї події від Святішого Отця Франциска.
З теплими словами до присутніх звернулися радник українського посла в Литовській Республіці Віктор Гамоцький і тайванський дипломат Ерік Хуанг.
Після благословення трьох нових вітражів для храму лунали милозвучні українські пісні, і кожен охочий приєднався до святкового обіду.
Варто зазначити, що 2023 рік у Литовській Республіці особливий: окрім того, що Вільнюс святкуватиме своє 700-річчя, Сейм країни на прохання УГКЦ, Василіянського Чину у Литві, громади українців м. Вільнюса та багато інших культурних і політичних діячів проголосив наступний рік також і роком святого Йосафата з нагоди 400-ліття від дня його мученицької смерті. Він є автентичним апостолом єдності Литви, України, Польщі та Білорусі.
Святий Йосафат Кунцевич, уродженець української землі, прожив у Литві 21 рік, з них 13 — у Вільнюському василіянському монастирі Пресвятої Трійці, де залишив яскравий слід у серцях багатьох братів і сестер у Христі.