У Луцьку священик УПЦ МП хоче звести храм впритул до багатоповерхівок. Люди протестують

07 квітня, 10:44
Суспільство
У Луцьку священик УПЦ МП хоче звести храм впритул до багатоповерхівок. Люди протестують - фото 1
У Луцьку просто перед вікнами мешканців кількох будинків на вул. Конякіна може з'явитися храм Моспатріархату. Його збирається зводити священик УПЦ МП Іван Піпаш.

Як інформує Волинь 24, він вже розчистив територію, поставив впритул до будинків паркан. Тутешні мешканці обурюються: їх позбавили прибудинкової території. Запевняють, проти церкви нічого не мають. Але не під своїми вікнами.

Та й будівництво, переконують, незаконне.

Щоб отримати дозвіл на будівництво священик Іван Піпаш довго і наполегливо оббивав пороги мерії. Але марно. У тому місці, кажуть в луцькому управлінні містобудування, не тільки церкву, а й будь-що на підмурівку зводити зась.

“Зреалізувати там храм є не можливим, тому що є розриви від будинків, є комунікації, які треба переносити, і є інші нормативні обмеження. Найкращим виходом з цієї ситуації було би все таки обміняти земельну ділянку і шукати інше місце для реалізації цього задуму”, – каже заступник головного архітектора Луцька Андрій Маруняк.

Цю ділянку міська рада продала ще у 2004 році, а він перекупив її у попередніх власників, розповідає отець Іван. Конфліктувати з місцевими мешканцями не хоче. І запевняє: церкву там не будуватиме. А от капличку точно поставить.

“Поставлю якийсь вагончик, щоб ми могли звершувати своє служіння”, – планує отець Іван.

Що ж до церкви, то проситиме владу дозволу зміститися ближче до дороги. І вже там будуватиме храм.

Мешканці запевняють: до дороги кілька метрів, отож відступати особливо нікуди. Тому, якщо священику дадуть добро, як не крути, а церква таки буде під вікнами.