• Головна
  • Новини
  • У Луганській єпархії УПЦ розбіжності в управлінні: працює спеціальна комісія від Синоду...

У Луганській єпархії УПЦ розбіжності в управлінні: працює спеціальна комісія від Синоду

27.06.2012, 10:16
У Луганській єпархії УПЦ розбіжності в управлінні: працює спеціальна комісія від Синоду - фото 1

У зв'язку з хворобою єпархіального архиєрея - митрополита Луганського і Алчевського Іоанникія (Кобзєва), постійного члена Синоду Української Православної Церкви (Московський Патріархат), в керівництві Луганської єпархії виникли складнощі в управлінні, що призвело до створення спеціальної комісії.

УПЦ_в_Луганську.jpgУ зв'язку з хворобою єпархіального архиєрея - митрополита Луганського і Алчевського Іоанникія (Кобзєва), постійного члена Синоду Української Православної Церкви (Московський Патріархат), в керівництві Луганської єпархії виникли складнощі в управлінні, що призвело до створення спеціальної комісії, повідомляє "Релігія в Україні".

 
Як передають джерела в Луганській єпархії, в останні місяці здоров'я 74-річного митрополита Іоанникія залишає бажати кращого, владика часто хворіє, багато часу проводить у лікарні, не витримуючи навантаження з управління єпархією. В результаті виникла неузгодженість в управлінні, пов'язана з «перетягуванням» управлінських функцій між представниками оточення митрополита.
 
Вирішувати розбіжності в Луганськ вчора приїхала комісія у складі п'яти архиєреїв, включаючи членів Священного Синоду, і представника духовенства з Київської митрополії.
 
Щоб прояснити ситуацію, кореспондент порталу «Релігія в Україні» зв'язався з прес-секретарем Луганської єпархії, членом єпархіальної ради протоєреєм Олександром Авдюгіним. Священнослужитель підтвердив нездоров'я митрополита Іоанникія, однак підкреслив, що воно не настільки погане, як видається деяким спостерігачам. Наприклад, минулої неділі митрополит «благополучно» служив в місцевому соборі в співслужінні духовенства, висвячував диякона. При цьому протоєрей Олександр Авдюгін визнав, що здоров'я владики не дозволяє стежити за всіма подіями в єпархії, ефективно керувати церковними справами. В результаті серед працівників Канцелярії Луганської єпархії дійсно виникло «різнодумство» щодо єпархіального управління. Для вивчення цього питання і була створена архиєрейська комісія.
 
Розглянувши стан справ в єпархії та вислухавши думки сторін, комісія, за словами отця Олександра, прийняла рішення доповісти про ситуацію на найближчому засіданні Священного Синоду УПЦ, що відбудеться ймовірно в першій половині липня. Синод прийме остаточне рішення щодо ситуації в Луганській єпархії.
 
Протоєрей Олександр Авдюгін також підкреслив, що ніякого конфлікту в єпархії немає, все благочиння і єпархіальні відділи працюють у звичайному режимі, існують лише «негаразди» в Канцелярії єпархії, які пояснюються приналежністю співробітників єпархії до різних вікових поколінь.